Bez kategorii

Wyposażenie pralni– 5 rzeczy, które powinny znaleźć się w pralni

Wyposażenie pralni– 5 rzeczy, które powinny znaleźć się w pralni

Pralnie przemysłowe – można je zauważyć w wielu amerykańskich filmach i serialach. Do tej pory nie były jednak mocno popularne w Polsce jednak ostatnimi czasy jednak to się zmienia. W coraz większej ilości miast można znaleźć pralnie, w których z łatwością zrobi się nawet największe pranie. Korzystają z nich hotele, restauracje i inne branże usługowe w których potrzebne jest wykonywanie mnóstwa prania. Jakie urządzenia pralnicze powinny znajdować się w takiej pralni, aby była ona wygodna w korzystaniu? Jakie elementy są niezbędne, aby można było ją komfortowo używać? W naszym artykule przedstawiamy pięć rzeczy, bez których żadna dobra pralnia się nie obejdzie.

  1. Wyposażenie pralni – pralka przemysłowa to podstawa
  2. Suszarka przemysłowa – niemal tak samo niezbędna jak pralka i inne urządzenia pralnicze
  3. Nie tylko maszyny pralnicze wyposażenie pralni to także detergenty
  4. Kosze na pranie – czy w pralni przemysłowej warto je wprowadzić?
  5. Żelazko i deska do prasowania – dla tych, którym zależy (jak kto chce)
  6. Czy warto otwierać własną pralnię i inwestować w maszyny pralnicze

Wyposażenie pralni – pralka przemysłowa to podstawa

Pierwszą i chyba oczywistym jest, że najważniejszą rzeczą w pralni jest pralka przemysłowa – i to najlepiej niejedna. Wyposażenie pralni powinno składać się z pralek dobrej jakości, które są w stanie udźwignąć duże ilości prania. Na szczęście na rynku można znaleźć wiele bardzo dobrych pralek przemysłowych, które świetnie sprawdzą się w pralni przemysłowej. Warto chociażby zerknąć na asortyment, który można znaleźć na stronie gp-pralnia.pl/. Można tam znaleźć solidne pralki, które sprawdzą się w każdych warunkach. Jaka powinna być dobra pralka? Powinna mieć wiele programów pralniczych tak, aby możliwe był wypranie nawet trudnych tkanin. Ponadto powinna mieć spory udźwig – siedem kilogramów to niezbędne minimum. Oprócz tego profesjonalna pralka powinna pozwolić na redukcję kosztów eksploatacyjnych, aby jej utrzymanie nie było drogie.

Suszarka przemysłowa – niemal tak samo niezbędna jak pralka i inne urządzenia pralnicze

Profesjonalne wyposażenie pralni powinno zawierać również odpowiednią suszarkę przemysłową oraz inne urządzenia pralnicze. Wiele pralek przemysłowych jest już wyposażonych w suszarki, dzięki czemu nie trzeba ich dokupywać osobno. Jednak jeżeli kupi się pralkę bez suszarki, to zdecydowanie warto tę suszarkę dokupić. Jaka powinna być dobra suszarka? Przede wszystkim powinna mieć solidną jakość i wiele programów suszenia. Powinna także mieć dobrą pojemność – odpowiednie suszarki zaczynają się od siedmiu kilogramów wsadu – te największe mogą mieć nawet ponad czterdzieści kilogramów!

Nie tylko maszyny pralnicze wyposażenie pralni to także detergenty

Co jest równie ważne w wyposażeniu pralni? Oczywiście odpowiednie detergenty. Bez nich niemożliwe byłoby wypranie czegokolwiek. Dlatego trzeba zainwestować w dobrej jakości detergenty, które są wystarczająco mocne, aby usunąć plamy i wystarczająco delikatne, aby nie uszkadzały żadnych materiałów. Na szczęście na rynku można znaleźć naprawdę dużo, bardzo dobrych detergentów, które idealnie nadadzą się do użytkowania w pralni. Zdecydowanie warto jest chwilę zastanowić się nad ich wyborem.

Magiel przemysłowy – czy w pralni przemysłowej warto je wprowadzić?

W profesjonalnej pralni przemysłowej zdecydowanie powinien znaleźć się również dobrej jakości magiel przemysłowy niezbędne wyposażenie pralni. Czym jest magiel? Jest to urządzenie, za pomocą którego można wyprasować bardzo dokładnie duże połacie materiału takie, jak pościele, firany czy zasłony. Każda wielkogabarytowa tkanina zostanie dobrze wyprasowana i wyeliminowany zostanie błąd ludzki. Oczywiście warto wybrać dobrej jakości magiel przemysłowy – obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem są modele elektryczne. Przy ich użytkowaniu nie potrzeba siły fizycznej. Odpowiednie magle posiadają termostaty bezpieczeństwa, dzięki którym maszyna się nie przegrzewa. Dodatkowo sprzęt ten powinien być również odporny na wilgoć.

Stoły prasowalnicze – dla tych, którym zależy

Do prasowania innych, mniejszych ubrań i tkanin zamiast magla można użyć specjalnych stołów prasowalniczych. Takie stoły również dobrze sprawdzą się w pralni przemysłowej. Takie stoły sprawdzą się nie tylko w pralniach, ale również w hotelach, restauracjach czy w różnych zakładach pracy, w których znajduje się sekcja pralnicza. W co powinny być wyposażone stoły prasowalnicze? Zdecydowanie powinna tam znajdować się wytwórnica pary oraz żelazko. Całość powinna być z kolei wykonana z materiałów odpornych na wysoką temperaturę. Ponadto, aby stół był wygodny w użytkowaniu, powinien być składany i wyposażony w rurę odpływu wody. Bojler zamocowany na stole może być uzupełniany manualnie.

Czy warto otwierać własną pralnię i inwestować w maszyny pralnicze?

Pralnia to dochodowy biznes, przede wszystkim dlatego, że wiele innych biznesów opiera się na pierwszym wrażeniu i czystości. Zarówno hotele, restauracje, jak i wiele innych punktów usługowych potrzebują pralni, w której prane byłyby pościele, uniformy czy obrusy. Mając odpowiednie wyposażenie pralni, będziesz w stanie spełnić oczekiwania wszystkich, nawet największych i najbardziej wymagających klientów. Zdecydowanie warto jest postawić na dobrze wyposażoną pralnię, jako biznes i zainwestować w dobrej jakości maszyny pralnicze