Główna, Poradniki, Prasówki

Wypełniacz tekturowy zamiast folii bąbelkowej

Wypełniacz tekturowy zamiast folii bąbelkowej

Konsumenci coraz częściej dokonując wyborów zakupowych, starają się ograniczać ślad węglowy oraz ograniczyć stosowanie plastiku. Zwracają uwagę nie tylko na cenę, ale przede wszystkim na jakość produktu oraz sposób, w jaki dany sklep lub przedsiębiorca opakowuje swój produkt.

Stosowanie naturalnych surowców w trakcie pakowania do wysyłki jest nie tylko odpowiedzią na trendy, sprytnym zabiegiem marketingowym, ale przede wszystkim wyrazem troski o środowisko oraz zbiorowej, społecznej odpowiedzialności. Folia bąbelkowa, stretch, wypełnienia na bazie sztucznych, trudno rozkładalnych w środowisku składników powoli odchodzą do lamusa z uwagi na niekorzystne oddziaływanie na faunę i florę.

Wypełnienie kartonowe — dlaczego jest eko?

Wypełnienie kartonowe idealnie nadaje się do recyklingu. Odłożone do pudła na papier, ponownie trafi w obieg, nie szkodząc przy tym środowisku. Stosowanie wypełnienia do paczek w trakcie wysyłki jest stosunkowo tanie, niezmiernie lekkie oraz wygodne rozwiązanie dla każdego sprzedawcy czy właściciela sklepu internetowego.

Wypełnienie kartonowe praktycznie nie dodaje wagi do paczki, nie wpływa zatem na zwiększenie ceny przesyłki; doskonale wypełnia pustą przestrzeń w kartonie, zabezpieczając w ten sposób wysyłany przez nas produkt przed uszkodzeniem w transporcie. Wypełnienie kartonowe łatwo rozkładają się w środowisku naturalnym: można je poddać procesom kompostowania, żeby w przyszłości stało się zdrowym nawozem dla naszych kwiatów oraz roślin. Jest o wiele tańszym i praktyczniejszym rozwiązaniem niż stosowana dotychczas folia bąbelkowa.

Wypełnienie kartonowe — dlaczego warto stosować?

Sprzedawca ponosi odpowiedzialność za produkt do czasu, kiedy konsument otrzyma zamówiony produkt do rąk własnych. Dlatego przy wszystkich potencjalnych uszkodzeniach w trakcie transportu, sprzedawca jest stratny oraz musi dochodzić swoich roszczeń wobec firmy przewozowej. Warto zatem przyłożyć się do dokładnego oraz mądrego zabezpieczenia towaru na czas transportu do klienta.

Kartony, kartonowe wypełnienie, taśma papierowa, sznurek — to nasi sprzymierzeńcy w tym obszarze. Klienci coraz częściej proszą o przesyłki, w których nie ma grama plastiku, warto wyjść naprzeciw tym trendom oraz zrezygnować z innych, mniej przyjaznych dla środowiska opakowań i form zabezpieczenia przesyłek w transporcie. Już teraz zaopatrz się w zapas wypełnienia kartonowego oraz spraw, by Twoi klienci mogli u Ciebie kupować bez żadnych wyrzutów sumienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *