Bez kategorii

Wesele w romantycznej scenerii – garść porad na ciężkie czasy

Wesele w romantycznej scenerii - garść porad na ciężkie czasy

Wesele w romantycznej scenerii - garść porad na ciężkie czasy

Organizacja wesela potrafi przysporzyć wielu stresów. Zwłaszcza, jeśli mamy jego piękną wizję dopiętą na ostatni guzik. Rzeczywistość potrafi wówczas rozczarować. Czy trzeba od razu wpadać w panikę? Niekoniecznie – najpierw warto sprawdzić rozwiązania alternatywne.

Niejedna z nas marzy o weselu jak z bajki, niezwykle romantycznym i w miejscu tak malowniczym, że można wzruszyć się z zachwytu. Takie miejsca cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co sprawia, że na miejsca trzeba czekać czasem kilka lat. Zwłaszcza, jeśli celujemy w “szczyt sezonu”, czyli planujemy przyjęci w okresie od maja do września. Jest to czas, w którym zainteresowanie jest ogromne. Można jednak spróbować wykorzystać kilka sprytnych sztuczek, które pozwolą ziścić swoje marzenia o wspaniałym weselu, nawet jeśli okoliczności są (na pozór) niesprzyjające. Kosztować to może nas kilka wyrzeczeń, ale w tym wypadku każdy ma swoje priorytety i tylko od nas zależy, na co będziemy w stanie się zgodzić.

Malownicze miejsca wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i niejednokrotnie posiadają w ofercie również wesela w środku tygodnia, np. we wtorek czy środę. Często bywa też tak, że łączny koszt takiego wesela w środku tygodnia może być niższy niż tego, które zorganizowalibyśmy w weekend! Wynika to chociażby z kosztów noclegów – hotele najczęściej podnoszą ceny w weekend, w tygodniu zaś są one bardziej korzystne. W ten sposób zapłacimy mniej za nocleg dla naszej rodziny i bliskich.

Warto zwrócić uwagę na to, iż romantyczne wesele w niezwykle urokliwym miejscu często może odbywać się… równolegle z innym weselem. Dzięki obecności kilku sal bankietowych na terenie jednego obiektu w jednym czasie można zorganizować dwie, trzy a nawet i więcej uroczystości! Kluczem jest odpowiednie zagospodarowanie terenu oraz logistyka. Często sala balowa jest na tyle oddalona od kolejnej, że nie będziemy sobie nawet zdawać sprawy z tego, iż odbywa się inne wesele. Taka opcja daje mniejszą wyłączność, jednakże jest ciekawym pomysłem dla tych, którym zależy na konkretnej dacie lub konkretnym miejscu, które jest już jednak zarezerwowane.

Warto rozważyć również wesele plenerowe. Jeśli zależy nam na przyjęciu np. w dworku, pałacu czy na zamku, ale sale są zarezerwowane, można dopytać o możliwość organizacji wesela w namiocie. Tego typu miejsca mają najczęściej piękne i rozległe parki z cudownie malowniczymi terenami, które stanowić będą doskonałą oprawę w tym ważnym dniu.

Tekst przygotowany we współpracy z https://www.dwor.pl/wesela.