Prasówki

Tani CRM

Tani CRM

Wiadomo, że rzeczy drogie nie zawsze są lepsze od tych tańszych. Tą zasadą można by się kierować przy wyborze odpowiedniego systemu CRM. Obecnie na polskim rynku dostępnych jest kilka bardzo dobrych i tanich CRMów, które zyskały uznanie wśród wielu cenionych firm. Niewątpliwie CRM jest niezbędny w każdej firmie, która stawia na najwyższą, jakość obsługi klienta, jak również chce znacznie podnieść standardy oferowanych usług. Tanie systemy CRM są oparte na licencji, która każdemu użytkownikowi pozwala na modyfikację aplikacji, aby móc ją dostosować do potrzeb prowadzonej firmy.

System CRM ma na celu budowanie i utrzymywanie pozytywnych relacji z klientami. Można, zatem powiedzieć, że dzięki temu systemowi w łatwy sposób można zdobyć stałego klienta. Wiadomo, że pozyskiwanie klientów w tradycyjny sposób jest bardzo pracochłonne, a przede wszystkim jest bardzo kosztowne i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Dzięki systemowi CRM możemy dobierać klientów, którzy systematycznie będą korzystać z naszych usług, a osoby, które korzystają z tego systemu powinny opracować strategię dotyczącą tego jak można utrzymać długofalową współpracę.

Wdrożenie systemu CRM w własnej firmie daje następujące korzyści:

– strategiczne – podwyższa satysfakcję klientów jak również sprzedaż oferowanych produktów,

– operacyjne – podwyższa skuteczność sprzedaży, efektywność przeprowadzanych kampanii reklamowych oraz ułatwia uporządkowanie informacje, które znajdują się wewnątrz danej firmy.

Bez względu na to, czy wybierzemy tani czy też drogi CRM mają one swoje zalety. Wiadomo, że tańszy CRM będzie miał nieco mniej do zaoferowania niż ten droższy. Dlatego z czystym sercem można powiedzieć, że nigdy nie znajdzie się odpowiedniego systemu CRM, który spełniałby wszelkie oczekiwania użytkowników. Na polskim rynku dostępnych jest kilka świetnych systemów CRM. O nich piszemy poniżej.

SugarCRM

Tu mamy do wyboru dwie opcje płatną i darmową. Mamy swobodę wyboru systemu, który będzie bardziej odpowiedni dla naszej firmy. Wiadomo, że wersja darmowa będzie znacznie uboższa od wersji płatnej. Jednakże nie ukrywa to faktu, że SugarCRM posiada wiele funkcji np., spersonalizowany panel użytkownika, planowanie czy też rejestracja wydarzeń i masowy import i eksport danych. Najważniejszymi zaletami tego systemu jest: prosty kreator rozwiązań, polska wersja językowa i wiele możliwości wbudowanych funkcji.

VTiger

VTiger i SugarCRM są do siebie bardzo podobne. Jednakże ten system niewątpliwie wyróżnia możliwość konfiguracji, pełna polska wersja językowa, a także spora społeczność użytkowników.

SuiteCRM

Ten system niewątpliwie zasługuje na naszą uwagę. Na tle innych systemów tego typu wyróżnia się szeroką gamą możliwości np., możliwość rejestracji zgłoszeń klientów, kreatora automatyzacji czy też integracja z Google Maps.

OpenCRX

Jest to system CRM dostępny dla każdego użytkownika. Na chwilę obecną system ten rozwija się w kierunku systemów ERP. Już dziś dzięki temu systemowi możemy swobodnie konfigurować i dostarczać klientom niezbędne narzędzia. Jednakże system ten posiada małą wadę, którą jest brak pełnej wersji językowej, co w efekcie powoduje, że system staje się bezużyteczny.