Główna

Prestashop Omnibus – praktyczny moduł dla e-commerce

Przez lata klienci sklepów narzekali na promocje, które tak naprawdę nimi nie były. Obniżki cen były minimalne, a niekiedy okazywało się wręcz, że informacja o promocji to jedynie chwyt marketingowy, gdyż sklep podniósł wcześniejsze ceny! Obecnie w całej Unii Europejskiej obowiązuje dyrektywa Omnibus, której celem jest przeciwdziałanie nieuczciwym praktykom. Dyrektywa dotyczy zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych, które podlegają tym samym regulacjom bez żadnych wyjątków. Obowiązki związane z dyrektywą można jednak szybko spełnić za pomocą modułu Prestashop. Dowiedz się więcej o Prestashop Omnibus.

1. Dyrektywa Omnibus, czyli informacja o najniższej cenie produktu w ciagu ostatnich 30 dni

2. Prestashop Omnibus – praktyczny moduł dla e-commerce

3. Proste możliwości prezentowania historii ceny

Jeśli chodzi o Prestashop Omnibus, moduł działa w każdym sklepie bez względu na jej branżę, wielkość asortymentu i wysokość miesięcznego obrotu. Z pomocą modułu każdy sprzedawca w branży e-commerce nie musi się martwić, że klient oskarży go o nieuczciwość w zawyżaniu ceny w czasie promocji lub tuż przed jej wprowadzeniem. Jeśli prowadzisz działalność e-commerce, sprawdź, co daje moduł Omnibus dla sklepów opartych na Prestashop.

Dyrektywa Omnibus, czyli informacja o najniższej cenie produktu w ciagu ostatnich 30 dni

Dyrektywa Omnibus weszła w życie 1 stycznia 2023 roku. Polega na obowiązkowym podawaniu najniższej ceny danego produktu z ostatnich 30 dni każdemu klientowi. Klient ma dzięki temu pełne rozeznanie w wahaniach cen wybranego produktu i może przekonać się, czy informacja o promocji faktycznie pojawia się w przypadku obniżki ceny, czy też jest jedynie nieuczciwym zagraniem marketingowym. Moduł Prestashop Omnibus automatycznie wczytuje ceny towarów w czasie, dlatego najniższej ceny nie trzeba wprowadzać ręcznie. Historia cen jest poprawna z uwzględnieniem sprzedaży w wybranych krajach, walutach, grupach klientów itp. Dodatkowo moduł daje możliwość prezentowania historii cen w formie atrakcyjnego wizualnie wykresu.

Prestashop Omnibus – praktyczny moduł dla e-commerce

Z modułem Omnibus każdy sklep oparty na Prestashop może prezentować najniższą cenę produktu z ostatnich 30 dni przed promocją bez prowadzenia skomplikowanych obliczeń. Moduł nie wymaga ręcznego wprowadzania cen historycznych i długiego uzupełniania formularzy, gdyż wszystkie akcje są maksymalnie zautomatyzowane. Oprogramowanie wczytuje wszystkie dane z systemu i wybiera spośród nich najniższą wartość przed wprowadzeniem obniżki. W ten sposób historia ceny produktu jest wiarygodna i nie wymaga ręcznej kontroli przy każdej zmianie cennika, promocji i innej akcji rabatowej. Funkcjonalność modułu i jego prosta obsługa sprawiają, że można z niego korzystać zarówno na początku przygody ze sprzedażą w sieci, jak i w przypadku długiego prowadzenia biznesu online.

Proste możliwości prezentowania historii ceny

Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni powinna pojawiać się w miejscu widocznym dla klienta oraz umożliwiającym szybkie porównanie ceny aktualnej i historycznej. Moduł umożliwia zarówno stworzenie wykresu ceny, jak i zapisanie jej bezpośrednio pod bieżącą ceną. Dzięki temu historię cen można prezentować w sposób niewpływający na estetykę sklepu internetowego i niezaburzający odbioru pozostałych treści. Jednocześnie stworzenie większego wykresu nie wymaga szczególnych umiejętności, gdyż moduł do Prestahop przygotowuje wykres automatycznie, gdy użytkownik tego potrzebuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *