Bez kategorii

Najciekawsze akcesoria do drzwi

Najciekawsze akcesoria do drzwi

Najciekawsze akcesoria do drzwi

Właściwy wybór drzwi to tylko jeden z elementów w procesie tworzenia bezpiecznego i dobrze prezentującego się wejścia do domu. Aby stworzyć system idealny, warto zainwestować w szereg ciekawych akcesoriów, które podniosą funkcjonalność, zwiększą bezpieczeństwo i uprzyjemnią codzienne życie. Dodatki takie jak: samozamykacz drzwi czy klucz z kontrolą dostępu niewątpliwie wpłyną na życie domowników. Producenci zaskakują rozwiązaniami. Prezentujemy tylko kilka z nich – paleta możliwości jest znacznie szersza.

1. Samozamykacz drzwi

2. Klucz z kontrolą dostępu

3. Antybakteryjne klamki

Ze względu na oszczędność czasu, a nierzadko także pieniędzy, dobrze jest wybierać sklepy, w których asortyment jest na tyle bogaty, by sprostać wymaganiom klientów.

Samozamykacz drzwi

Ciekawym narzędziem jest samozamykacz drzwi, stosowany z równym powodzeniem w lokalach usługowych i obiektach użyteczności publicznej, jak i mieszkaniach. Mówiąc najprościej, to specjalnie montowany siłownik hydrauliczny osadzony na zawiasach, który domyka oraz blokuje drzwi. Samo zamykanie jest w pełni automatyczne. Blokada to kwestia opcjonalna. Najczęściej drzwi z samozamykaczem spotyka się w lokalach usługowych: restauracjach, biurach, sklepach. W domach sprawdzą się na przykład przy drzwiach do pomieszczeń gospodarczych, które, zwłaszcza zimą, mogą przyczyniać się do wychładzania pomieszczeń. To rozwiązanie bezpieczne nawet przy obecności dzieci lub zwierząt domowych, gdyż nie ma takiej możliwości przycięcia ręki czy uderzenia wychodzącego.

Klucz z kontrolą dostępu

Elektroniczna kontrola dostępu, pilot czy system elektronicznej kontroli dostępu – to opcje doskonale znane z filmów szpiegowskich i sensacyjnych. Okazuje się jednak, że z takich rozwiązań z powodzeniem można korzystać na co dzień. Jedną z opcji są drzwi wyposażone w klucz, zamykający je po wejściu automatycznie. Zwykle działa to w taki sposób, że zamek – poza centralnym ryglem – wyposażony jest w dwa dodatkowe – u góry i na dole skrzydła. Po wejściu wystarczy zatrzasnąć drzwi, aby wszystkie rygle wysunęły się automatycznie. Dzięki temu wyważenie jest niemożliwe.

Antybakteryjne klamki

Klamki antybakteryjne są rozwiązaniem dość powszechnie stosowanym w obiektach użyteczności publicznej. Niektóre są po prostu pokryte specjalną powłoką antybakteryjną. Ma ona za zadanie zwalczać przenoszone na dłoniach drobnoustroje. Dość innowacyjnym rozwiązaniem jest natomiast wmontowanie w klamkę specjalnej lampy świecącej światłem UV. Wykazuje ono wysokie właściwości antybakteryjne, dzięki czemu klamka jest nieproszonych gości pozbawiona.