Główna, Poradniki, Prasówki

Matowe czy błyszczące płytki do łazienki?

Matowe czy błyszczące płytki do łazienki?

Płytki ceramiczne są jednym z najbardziej popularnych materiałów wykończeniowych wykorzystywanych w łazience. Cieszą się tak ogromny powodzeniem ze względu na swoje parametry techniczne – są trwałe, odporne na uszkodzenia, łatwe w utrzymaniu czystości oraz doskonale radzą sobie z trudnymi warunkami panującymi w łazience – wilgocią i zmienną temperaturą. Dodatkowo bogata kolorystyka oraz wzornictwo pozwalają na aranżację wymarzonego wnętrza. Każdy znajdzie model, który spełnia jego oczekiwania oraz potrzeby. Jednym z większych dylematów podczas wyboru płytek do łazienki jest to, czy wybrać model matowy czy z połyskiem?

Płytki łazienkowe z połyskiem – powiększ swoją łazienkę

Wielu z nas posiada łazienkę o niedużym metrażu. Istnieją jednak sposoby, które optycznie powiększą nasze wnętrze. Jednym z nich jest wybór odpowiednich płytek. Warto wiedzieć, że płytki z połyskiem wizualnie powiększą wnętrze, ponieważ odbijają światło. Aby, uzyskać maksymalny efekt warto wybrać jasne błyszczące płytki – w kolorze białym, beżowym czy ecru. Łazienka będzie wydawać się przestronniejsza i większa niż w rzeczywistości. Obecnie dużą popularnością wśród płytek z połyskiem ciszą się modele Cifre Ceramica Diamond Gold Pulido Polished oraz Saloni Marmaria Agora Blanco.

Matowe płytki do łazienki – zadbaj o czystość

Ich główną zaletą jest mniej widoczne zabrudzenie. Płytki łazienkowe matowe dobrze prezentują się nawet jeśli przez jakiś czas nie były czyszczone. Na ich powierzchni mniej widać smugi oraz zachlapania. Idealnie sprawdzą się więc na powierzchni, która jest narażona na bezpośredni kontakt z wodą – wokół wanny, umywalki czy kabiny prysznicowej. Wybierając matowe płytki warto sprawdzić model Baldocer Arkety Silver Backstage oraz Fanal Habitat Dark Grey.

Inspirujemy

Obecnie bardzo popularne jest rozwiązanie połączenie płytek matowych i z połyskiem w jednym pomieszczeniu. Można zdecydować się na płytki matowe na powierzchni podłogi lub połączyć obie wersje na ścianie.

Jeśli chcecie zamówić modne i trwałe płytki do łazienki zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Oferujemy bogaty wybór płytek zarówno matowych jak i z połyskiem.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *