Główna, Poradniki, Prasówki

Marketplace prosto z Singapuru, czyli wyjaśniamy co to jest Shopee!

Marketplace prosto z Singapuru, czyli wyjaśniamy co to jest Shopee!

Branża e-commerce to jedna z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Co roku generuje miliardowe obroty. Dlatego też powstaje coraz więcej platform, które pozwolą na prowadzenie sprzedaży internetowej. Od pewnego czasu słyszy się ciągle o Shopee. Pojawia się mnóstwo artykułów w Internecie, coraz częściej e-sprzedawcy rozmawiają ze sobą na ten temat. Shopee – co to jest? Poznaj odpowiedź na tytułowe pytanie.

Shopee – co to jest?

Na rynku polskim niewątpliwie króluje portal Allegro, który jest jednym z najpopularniejszych portali internetowych zajmujących się sprzedażą. Tuż obok stoi eBay czy Amazon, które wywodzą się z zagranicznych rynków. Do trójcy tej dołączy także Shopee. Co to jest? Przeczytaj teraz! To portal prosto z Singapuru, który także oferuje możliwość sprzedaży własnych produktów czy usług przez innych kupujących. Niewątpliwie, aby wyróżnić się na tle swoich konkurentów, Shopee musiało zaoferować coś innego niż wszyscy. Portal ten oferuje zupełnie darmową dostawę. I nie ważne czy kupujesz towar za 5 zł czy za 1000 zł – darmowa dostawa Cię obowiązuje. Z pewnością informacja ta przyniesie ogromną popularność pośród kupujących. To właśnie oni zwracają największą uwagę na koszty dostawy. Jeśli koszt dostawy jest stosunkowo wysoki – porzucają oni koszyk i szukają produktu tam, gdzie dostawa będzie zupełnie darmowa. 

Shopee – korzyści dla kupujących

  • brak prowizji przez sześć miesięcy, 
  • brak opłaty abonamentowej przez sześć miesięcy, 
  • dostęp do narzędzi analitycznych.

Shopee, aby rozpocząć dobrze swoją działalność w Polsce musiało zainteresować sprzedających. W końcu to oni muszą wystawić produkty, by następnie kupujący mogli zainwestować w nie. Wobec tego przygotował takie rozwiązanie jak powyżej. Czy to zainteresuje sprzedających? Z pewnością, w końcu, by dodać swoją ofertę – nie tracą tutaj ani złotówki. 

Podsumowanie

W powyższym artykule wyjaśnione zostało tytułowe pytanie ,,Shopee – co to jest?’’. Chcesz sprzedawać na Shopee skutecznie? Sprawdź, na czym polega integracja Shopee z Apilo. Pamiętaj, że dobrze prowadzona sprzedaż internetowa nie skupia się jedynie na jednym kanale sprzedażowym i nie opiera jej również na jednej platformie. Należy zróżnicować kanały dotarcia do klienta, tak, by móc dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *