Bez kategorii

Kosmetyki dla niemowląt, czyli jak dbać o delikatną dziecięcą skórę

Kosmetyki dla niemowląt, czyli jak dbać o delikatną dziecięcą skórę

Kosmetyki dla niemowląt, czyli jak dbać o delikatną dziecięcą skórę

Nie jest tajemnicą, że skóra niemowlaka potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Jest o wiele bardziej wrażliwa i delikatna nie tylko w porównaniu do skóry dorosłego, ale także nawet do nieco starszych maluchów. Niezwykle istotna jest wiedza dotycząca odpowiedniej pielęgnacji w pierwszych tygodniach życia, kiedy musimy zastosować osobne sposoby dbania o skórę.

W tym artykule doradzamy, jak wybierać kosmetyki dla niemowląt, aby poprawnie zadbać o skórę dziecka, a w tym również naturalne kosmetyki dla noworodka.

Wysokiej jakości naturalne kosmetyki dla noworodka

Niejeden rodzic obawia się wykorzystania naturalnych kosmetyków dla swojego dziecka, ponieważ takie substancje mogą zachowywać się jak alergeny. Jednak odpowiednie dobranie wysokiej jakości produktów tego typu będzie bezpieczne dla zdrowia i ogólnego dobrostanu dziecka – wystarczy postawić na skuteczne rozwiązania od zaufanych producentów.

Warte zainteresowania naturalne kosmetyki dla noworodka to między innymi lanolina dla dzieci, jak ta od polskiej marki Mokosh. Taka Lanolina jest hipoalergiczna i wysokooczyszczona, nie musisz więc obawiać się o reakcję alergiczną – choć należy zaznaczyć, że w przypadku każdego kosmetyku dla dziecka musimy obserwować reakcje skórne.

Lanolina ma właściwości kojące, nawilżające i zmiękczające. Tworzy delikatny film w postaci warstwy okluzyjnej, czyli zabezpieczającej skórę przed uciekaniem wody i podrażnieniami. Delikatna skóra

noworodka może ulegać podrażnieniom nawet przez zwykłe noszenie pieluszki, dlatego na wyposażeniu każdego rodzica powinien znaleźć się kosmetyk taki jak lanolina hipoalergiczna.

Warto wiedzieć, że lanolina jest uniwersalna i będzie sprawdzać się także u dorosłych. Mamy karmiące mogą z powodzeniem zabezpieczać brodawki naturalną lanoliną. Zakup jednego opakowania to inwestycja dla rodziny.

Dermokosmetyki dla dzieci, specjalistyczna pielęgnacja

Poza kosmetykami naturalnymi warto zainteresować się także inną ważną kategorią produktów, taką jak dermokosmetyki dla dzieci. To preparaty o specjalnych, aptecznych recepturach, o wysokim poziomie klinicznie potwierdzonej skuteczności.

Formuły dermokosmetyków są opracowywane przez specjalistów, aby nie podrażniały skóry dziecka i umożliwiały stosowną pielęgnację. Dobrym przykładem jest specjalny krem przeciwsłoneczny, dzięki któremu wyzbędziecie się ewentualnych oparzeń od promieni słonecznych. Warto również zwrócić uwagę na specjalny kolagenowy żel do mycia, który będzie delikatnie oczyszczał skórę dziecka i jednocześnie ją nawilżał.

Dobre kosmetyki dla dzieci zwiększą komfort maluszka, a Tobie dadzą pewność, że zapewniasz dziecku to, co dla niego najlepsze.