Prasówki

Kołobrzeg – klimatyczne apartamenty nad morzem

Kołobrzeg – klimatyczne apartamenty nad morzem

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że większość Polaków na ferie wybiera się w góry. Warto jednak dla odmiany wybrać się na Wybrzeże, które zimą zachwyca surowością i niesamowitym klimatem. Jeśli wciąż się wahasz – przekonamy cię, że warto pojechać nad morze zimą. Weź mapę, zakreśl Kołobrzeg i przygotuj się na zimowe ferie nad morzem.

Góralskie chaty przysypane śniegiem kuszą niesamowitym klimatem. Równie urokliwe są jednak apartamenty nad morzem.

Wybieraj stylowo urządzone apartamenty (dla rodziny sprawdzi się przestronny apartament dwupokojowy z aneksem kuchennym), zlokalizowane blisko morza i piaszczystej plaży. Powinny być położone mniej więcej w tej samej odległości od portu czy promenady. Dzięki temu wszędzie dotrzesz spacerkiem. Zimą nie spędzisz całego dnia na plaży, a więc warto mieć blisko także do centrum miasta, w którym znajdziesz różne atrakcje.

Jeśli jedziesz z dziećmi, to koniecznie zwróć uwagę na takie udogodnienia jak położony w pobliżu plac zabaw, bezpłatny parking na terenie obiektu, a także wyposażenie o podwyższonym standardzie. Pobyt ma być przecież komfortowy i przyjemny.

3 powody, dla których musisz jechać nad morze zimą

  1. Mniej turystów niż w okresie letnim – zimą nad morzem naprawdę odpoczniesz. Na północ w tym okresie podróżuje zdecydowanie mniej turystów. Na miejscu zastaniesz imponujące puste plaże, urokliwe promenady i molo, ciągnące się w głąb granatowego morza. Miejskie atrakcje również nie są tak bardzo oblegane, co ułatwia zwiedzanie.
  2. Niższe ceny noclegów poza sezonem – ferie nad morzem z całą pewnością będą łaskawsze dla twojego portfela niż pobyt w górach. Poza sezonem możesz liczyć na korzystne ceny.
  3. Więcej jodu – w okresie zimowym masz możliwość nawdychać się dobroczynnego jodu. Stężenie tego związku w powietrzu jest wówczas największe. Mają na to wpływ wiatry i sztormy, które częściej występują właśnie w okresie jesieni i zimy.

Co warto zwiedzić w Kołobrzegu?

Przekonaliśmy cię, że warto spędzić ferie nad morzem. Podpowiadamy zatem, co musisz zwiedzić w Kołobrzegu. Oczywiście Wybrzeże to nie tylko Kołobrzeg. Możesz wybrać piękne Trójmiasto (noclegi w Gdańsku lub Sopocie położone blisko plaży), Ustronie Morskie, Łebę itd. Morze to zawsze dobry pomysł. Niezależnie od tego, w jakim mieście się zatrzymasz – zawsze znajdziesz coś ciekawego do zwiedzania.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji w Kołobrzegu jest natomiast długie na 220 metrów molo z tarasami widokowymi. Nieopodal znajdziesz także imponujący Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Uroczystość ta w Kołobrzegu 18 marca 1945 roku, a pomnik ma ją upamiętniać. Jest to punkt, w którym turyści chętnie robią sobie zdjęcia, a więc koniecznie musisz go zaliczyć.

Kolejna atrakcja to mierząca 26 metrów wysokości latarnia morska. Oryginalny budynek został wprawdzie zniszczony podczas II wojny światowej, jednak latarnię odbudowano w 1947 roku. To właśnie tę wersję budowli można dziś podziwiać w Kołobrzegu.

Koniecznie musisz zobaczyć również neogotycki ratusz. Budowlę wieńczą urokliwe wieżyczki, a w jej wnętrzu mieści się Miejska Informacja Turystyczna, a także Galeria Sztuki Współczesnej.

Jeśli zaś mowa o muzeach – tych również w Kołobrzegu nie brakuje. Ferie zimowe to doskonała okazja, by zwiedzić kołobrzeskie Muzeum Oręża Polskiego. Warto wiedzieć, że placówka ma trzy oddziały, a zatem jest co zwiedzać. Poszczególne oddziały mieszczą się w: XV-wiecznej gotyckiej kamienicy (znanej także jako Dom Schlieffenów), Kołobrzeskim Skansenie Morskim i Muzeum Miasta Kołobrzeg (w XIX-wiecznym Pałacu Braunschweigów).

Do niezwykle ciekawych atrakcji zalicza się natomiast obrotowa kawiarnia Eleven Club. W ciągu 45 minut kawiarnia (a raczej cały obiekt, mieszczący się na 11. piętrze hotelu) zatacza pełne koło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *