Bez kategorii

Kółka do bram przesuwnych – do czego się przydają?

Kółka do bram przesuwnych – do czego się przydają?
Kółka do bram przesuwnych – do czego się przydają?
       Brama przesuwna – taki element budowlany, który spopularyzował się już na tyle, że można go zauważyć niemal wszędzie tam, gdzie ogrodzenie powinno przepuścić pojazdy, czasem też osoby i umożliwić im wejście na ogrodzony teren. To bardzo sprytne i nowoczesne rozwiązanie, bo tego rodzaju brama ma tylko jedno skrzydło – a żeby zmieniło ono swoje położenie, często wystarczy tylko wydać odpowiednią komendę, poprzez urządzenie połączone w bramą. Cała konstrukcja jest więc dosyć złożona, chociaż bazuje na genialnie prostych mechanizmach. A żeby wszystko działało zgodnie z planem i przeznaczeniem, potrzebne są bardzo konkretne i bardzo niepozorne części.      

Po co kółka do bram przesuwnych?

Jeśli konkretna brama przesuwna ma służyć dobrze i jak najdłużej, trzeba postarać się o to, żeby tworzyły ją trwałe i wysokiej jakości komponenty. Dotyczy to wszystkich najmniejszych części, które są niezbędne do tego, by brama przesuwała się tak, jak opracowali to pomysłodawcy takiego właśnie rozwiązania. Trzeba wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów bram przesuwnych – i każda potrzebuje nieco innych elementów. Właśnie dlatego asortymenty sklepów, które produkują takie części, są bardzo bogate i zróżnicowane: żeby każdy mógł dobrać części odpowiadające nie tylko rozmiarem do danej bramy, ale żeby też były to komponenty stworzone właśnie z myślą o tym typie bramy.

Wiele elementów, które mają pomóc skrzydłu bramy, ma okrągły albo kulisty kształt – to właśnie na ich pracy, czyli ciągłym obracaniu się wokół własnej osi, polega cały mechanizm. Bardzo ważną częścią całości są wózki bramowe albo rolki jezdne,, które biorą na siebie ciężar skrzydła i sprawiają, że przed oczami gościa przesuwa się ono w prawo i w lewo, a cała brama otwiera się albo zamyka. Są tu też rolki prowadzące, które pilnują by skrzydło nie odchylało się w żadnym kierunku i płynnie przemieszczały w jakimś kierunku, zależnie od polecenia. Kółka do bram przesuwnych to także nieduże koła zębate, które pilnują tego, czy cały napęd bramy działa bez zarzutu.

Gdyby nie kształt koła i według niego formowane, a później działające części, nie udałoby się stworzyć bramy przesuwnej – i chociaż do zbudowania jej potrzeba też wielu innych elementów, takich jak szczeble ogrodzenia, potrzebne listwy, gniazda i cały dodatkowy osprzęt, to właśnie na kółkach opiera się sukces całego mechanizmu. Dlatego chcąc zyskać bramę, które przepuści wielu gości i będzie dobrze strzegła terenu domykając ogrodzenie, trzeba koniecznie uważnie wybierać jej poszczególne elementy.