Bez kategorii

Jaki smartwatch do 200 zł?

Smartwatche do 200zł 

 

Xiaomi Haylou Watch Solar LS0

 

Zegarek kosztuje tylko 160zł ale jak na tak tani smartwatche potrafi wiele, wygląda świetnie oraz zapewnia długi czas pracy na baterii aż około miesiąca w zależności od użycia sprzętu. Ten zegarek należy do spółki Xiaomi i w polsce jest dostępny w trochę nieco większej cenie niż w chinach ale nadal jest ona przystępna. 

 

Co za taką cenę oferuje nam zegarek Xiaomi.

 

Jest to pierwszy z konkurencyjnych zegarków dla znanego smartwatcha Amazfit Bit. Jest to naprawdę ładny sprzęt. Posiada on okrągłą tarczę 1.3 cala i jest otoczony metalową ramką. Do tego urządzenie jest płaskie i mieści się ono pod mankietem koszuli. Urządzenie jest też dobrze zabezpieczone przed wodą o czym świadczy potwierdzona norma IP68.   

Przepiękny markowy zegarek, który kosztuje 169,99 zł. Idealny smartwatche dla kobiet, ponieważ sprawdzi się on jako dodatek do wielu eleganckich strojów. Posiada dotykowy ekran oraz opcje personalizacji tarczy. Możemy także mając takie urządzenie zadbać o naszą kondycję ponieważ posiada ono wiele funkcji dzięki, którym zadbamy o nasze zdrowie przez całą dobę. 

 

Funkcje dostępne w smartwatchu.

 

Pomiar tętna 

Pomiar ciśnienia krwi 

Krokomierz

Pulsometr 

Czujnik spO2

Monitor snu 

Tryby do ćwiczenia 

Powiadomienia telefoniczne 

Alarm 

Budzik 

Funkcja znajdź mój telefon 

Powiadomienia SMS

Przypomnienie o braku ruchu

 

Gdy śpisz urządzenie czuwa nad tobą. 

 

Zegarek czuwa nad nami gdy śpimy sprawdza czy sprawdza czy mamy twardy sen lub czy nie powinniśmy jeszcze dospać albo czy nie jest to pora na wstawanie. 

 

Smartband sprawdza też jakość snu i jest to bardzo dobra funkcja, ponieważ dzięki temu możemy wypoczęci i pełni energii rozpocząć nowy dzień. W aplikacji na telefon od zegarka możemy też odczytać kiedy dokładnie poszliśmy spać, kiedy wstaliśmy oraz jaka jest średnia godzin snu z danego tygodnia. 

Xblitz WatchME

 

Smartwatch dla dzieci to nie tylko ozdoba dobrze wyglądająca na ręce, ale także sprzęt służący nie tylko do pomiaru czasu. Służy też jako odbiornik gps dzięki, któremu widzimy zawsze gdzie przebywa nasze dziecko jednak do tego potrzebna jest specjalna aplikacja na telefon oraz karta sim, która musi być w zegarku. Dodatko dziecko samodzielnie może nam wysłać sygnał sos gdy coś się dzieje, a urządzenie poinformuje nas gdy stan baterii jest bliski zeru. Obsługa takiego sprzętu jest prosta i intuicyjna dzięki zastosowaniu panelu dotykowego. Bezpośrednio możemy też zadzwonić na nasz zegarek, a nasze dziecko będzie wiedziało co to za numer, ponieważ istnieje opcja dodania 10 kontaktów do książki adresowej. Z tak zwanych bajerów zegarek posiada wbudowany aparat dzięki, któremu możemy wykonać selfie. 

 

Kruger&Matz SmartKid

 

Kolejne urządzenie w formie zegarka, które za pomocą lokalizacji oraz karty sim pokaże nam gdzie w danym momencie znajduje się nasze dziecko. Smartwatch zapewnia bezpieczeństwo ponieważ dane, które gromadzone są o naszym dziecku są dostępne tylko dla osób uprawnionych. W 2017 roku była taka akcja gdzie w Niemczech takie dane wyciekły oraz niedawno swoją wpadkę miał też Garmin gdzie hakerzy opanowali serwery i je zablokowali. W Polsce wyciek danych nie miał miejsca jeśli chodzi o dane z zegarków z funkcją lokazij.   

 

Sprzęt

 

Pudełko w, którym znajduje się sprzęt jest dobrej jakości, oraz niewielkich rozmiarów. Środek nie jest zbyt bogaty posiada jedynie sam zegarek, instrukcje, kabel do ładowania i synchronizacji przez komputer oraz mały śrubokręcik służący do otwierania tacki na kartę sim.  Procesor urządzenia to MTK2503, system operacyjny linux, bateria 4000mah a sprzęt jest wodoodporny i posiada certyfikat IP67.  Zegarek posiada paski silikonowe dobrej jakości, a samo wykonanie jest dość przyzwoite i nikogo nie powali jest to raczej dobra średnia półka. SmartKid tej firmy posiada jeden przycisk gdzie naciśnięcie uruchamia zegarek, a przytrzymanie wysyła wiadomość alarmową do aplikacji na telefon rodzica, a nawet i połączenie pod zdefiniowany numer. Gdy alarm się załączy wyłączenie urządzenia nie jest możliwe przez przycisk, a jedynie przez rodzica lub po przez rozładowanie się akumulatora.