Bez kategorii

Jak ubrać niemowlę na jesienny spacer?

Jak ubrać niemowlę na jesienny spacer?

Jak ubrać niemowlę na jesienny spacer?

Ubieranie niemowląt jesienią powinno być dobrze przemyślane ze względu na duże wahania temperatur i zmiany warunków pogodowych. Wychodząc z domu, może świeci przyjemnie słońce, a podczas spaceru niebo nagle się zachmurzy i zacznie niespodziewanie padać. Czas zastanowić się nad tym, jakie wybrać ubranka dla dzieci, aby zapewnić im komfort cieplny. Niewskazane jest zarówno wychłodzenie ciała, jak i przegrzanie.

Jakie wybrać ubranka dla niemowląt w okresie jesiennym?

Jesienna aura może być mało zachęcająca do częstego spacerowania z niemowlakiem, ale nie należy rezygnować z tej formy spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pociecha potrzebuje tego do prawidłowego rozwoju, nie można przebywać bezustannie w zamkniętych, ogrzewanych pomieszczeniach. Jeśli zadbamy o odpowiedni ubiór, to nie trzeba martwić się o to, że podopieczny się przeziębi. Przy ubrankach dla niemowląt w takiej sytuacji zaleca się stosować zasadę na cebulkę, czyli ubierać dziecko warstwowo. W ten sposób zawsze będziemy przygotowani na niepodziwianą zmianę pogody. Gdy zrobi się ciepło – ściągniemy jedną warstwę, a wraz z nadejściem chłodu wystarczy założyć sweter czy kurtkę lub przykryć malca ciepłym kocykiem. Już nawet trzytygodniowe niemowlę można zabrać na pierwszy spacer. Dodatkową warstwą zagęszczającą przed zimnem będzie foliowa osłona na wózek, która może być traktowana jako dodatkowa warstwa ubrania. Trzeba pamiętać o tym, że małe dziecko nie potrafi jeszcze mówić, więc nie powie nam, że jest mu za gorąco lub za zimno, dlatego trzeba obserwować jego zachowanie i uważnie odczytywać wysyłane przez nie sygnały. O przegrzaniu świadczy przykładowo spocony kark, a zimny o tym, że maluch marznie.

W przypadku niemowląt zasada jest taka, aby zakładać o jedną warstwę więcej niż sobie. Ubrania mające bezpośredni kontakt z ciałem powinny być wykonane z naturalnych, przewiewnych tkanin, niechłonących wilgoci. Godna polecenia będzie bielizna termoaktywna na chłodne dni. Przy temperaturze około 15 st. C. idealnie nadaje się zestaw składający się ze śpioszka, kaftanika, kombinezonu polarowego, bawełnianej czapki i lekkiego kocyka. Gdy jest zimniej, zaleca się ubrać dziecku grubszy kombinezon, czapkę i okryć kocem. Przy wietrznej pogodzie i mżawce obowiązkowa na wózku jest folia przeciwdeszczowa i daszek. Jeśli kombinezon nie ma ciepłego kaptura, warto założyć malcowi wełnianą czapkę na głowę zamiast bawełnianej. Dodatkiem do stroju mogą być także rękawiczki, najlepiej takie z jednym palcem. Idealnie sprawdzą się nie tylko na dni chłodne, ale też te słoneczne, gdyż ochronią wrażliwą skórę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.