Jak odnowić ogrodzenie metalowe?
Jak odnowić ogrodzenie metalowe?
Czy wiesz, że zabezpieczeniu oraz konserwacji należy poddać nie tylko ogrodzenie drewniane, ale również to, wykonane z metalu? Jak się bowiem okazuje w praktyce, choć materiał ten jest uznawany za wyjątkowo mocny i solidny to i na nim z czasem może pojawiać się rdza oraz mało estetyczne odpryski. Zobacz, jakie farby do ogrodzeń wówczas zastosować!
Na szczęście czyszczenie oraz odnawianie ogrodzenia z metalu nie jest specjalnie trudnym zadaniem. Konieczne w uzyskaniu powodzenia, ale także dobrego stanu odnawianego ogrodzenia, będzie skrupulatność oraz przestrzeganie konkretnych czynności. Renowację należy przeprowadzić krok po kroku oraz z pomocą specjalnie do tego dobranych produktów. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Sprawdź krok po kroku nasz przewodnik!
Zanim zastosujesz specjalistyczną farbę do ogrodzeń konieczne będzie przeprowadzenie kilku istotnych dla późniejszej wytrzymałości ogrodzenia etapów prac. Wśród nich spore znaczenie będzie miał etap pierwszy, czyli stosowane przygotowanie podłoża.
Etapy przygotowania podłoża – zanim nałożyć farbę do ogrodzenia
Pamiętaj, że farba do ogrodzenia, przyjmie się wyłącznie na takiej powierzchni, która będzie prawidłowo wyczyszczona i przygotowana do malowania.
Ogrodzenie będzie trzeba zatem najpierw odrdzewić, czyli wyczyścić z odchodzącego materiału i widocznej rdzy, a później nałożyć produkty antykorozyjne. Powierzchnia musi być dobrze odtłuszczona, aby farba dobrze trzymała, a także by mogła spełniać swoje funkcje. Odtłuszczanie można przeprowadzić za pomocą standardowego rozpuszczalnika.
Dopiero po przeschnięciu warstwy produktu antykorozyjnego możemy zastosować farbę do ogrodzenia podkładową, a później farbę dekoracyjną. Choć jest to sposób czasochłonny, bo przecież trzeba nałożyć kilka warstw produktów, to wielu ekspertów twierdzi, że zapewnia najlepsze rezultaty. Tutaj sprawdzisz ofertę dobrych farb do ogrodzeń: https://www.dekoratorium.pl/pl/Przeznaczenie/Rodzaj-typ-podloza/Metal/Ogrodzenie%2C-brama/c/b2c-ogrodzenie
Prace renowacyjne z farbą do ogrodzenia zajmą kilka godzin, a produkty tego typu pachną bardzo intensywnie. Pamiętaj zatem, aby przed podjęciem prac najpierw upewnić się, że w określonym dniu czeka Cię słoneczna i nieco wietrzna pogoda.
Dlaczego ogrodzenie metalowe rdzewieje?
Przede wszystkim dlatego, że zarówno stal, jak i metal to materiały podatne na korozję. Rdza może się pojawić na konkretnym ogrodzeniu już po 3-4 lat od zakupu produktu. Najczęściej niepokojący ubytek pojawia się w miejscu zarysowania, czy też zniszczenia.
Farba do ogrodzeń może w takim miejscu także pękać, łuszczyć się i tym samym narażać coraz to większe powierzchnie na powstawanie rdzy.
Kupiłeś stalowe ogrodzenie, będąc pewnym, że posłuży Ci na wiele lat w niezmienionym stanie? Nic bardziej mylnego. Każdy rodzaj materiału, służący do wykonania ogrodzenia należy, co jakiś czas pokryć warstwą produktu zabezpieczającego. Tylko dzięki systematyczności i stosowaniu sprawdzonych produktów, zapewnisz swojemu ogrodzeniu solidną ochronę przed niszczącymi warunkami atmosferycznymi. Sprawdzaj opakowania farb do ogrodzeń i za każdym razem upewnij się, czy wybierasz produkt dedykowany odpowiedniej powłoce!