Prasówki

HPI Evolution – powietrze pompy ciepła od De Dietrich

HPI Evolution – powietrze pompy ciepła od De Dietrich

HPI Evolution – powietrze pompy ciepła od De Dietrich

Ekonomicznym sposobem ogrzewania domu bez dwóch zdań jest stosowanie powietrznych pomp ciepła. Na to rozwiązanie decyduję się coraz więcej osób. Kiedy to jedyne i najlepsze wyjście z sytuacji ?

Kiedy warto zdecydować się na pompę ciepła

Gdy nie ma możliwości zastosowania gazu ziemnego

Jeżeli na działce ani w jej pobliżu nie mam rurociągu, do którego można by się podjąć, wtedy możesz wybrać jedną z trzech opcji ogrzewania swojego domu:

  • kocioł na paliwo stałe – jest to tani sposób na ogrzewanie domu, ale uciążliwy w obsłudze,
  • kocioł na gaz płynny lub olej opalowy – eksploatacja jest mało uciążliwa, ale cały system w utrzymaniu jest drogi, ze względu na wysokie ceny paliw,
  • powietrzna pompa ciepła – możesz zdecydować się na przykład na tę, o której mowa

Gdy Twój dom jest energooszczędny i ma niewielkie zapotrzebowanie na energię

Jeszcze do niedawna wszystkie domy, które miały więcej niż 150 m2 powierzchni potrzebowały urządzeń grzewczych o mocy 12-15 kW. Dziś z powodzeniem można w nich zastosować urządzenia o mocy 5-8 kW.

Zagęszczarka gruntu 500 kg jest doskonała do bardzo dużych projektów, oferując niezrównaną wydajność i solidność. Odkryj naszą gamę zagęszczarek gruntu o wadze 500 kg na NORWIT.PL!

Gdy chcesz połączyć pompę ciepła z ogrzewaniem płaszczyznowym

Tak współpracujący system tworzy właściwy mikroklimat w pomieszczeniach. Optymalnie rozkłada temperaturę na całej powierzchni domu. Pompa ciepła w połączeniu z ogrzewaniem płaszczyznowym działa w najefektywniejszy sposób.

Gdy nie ma możliwości zastosowania pompy pobierającej ciepło z gruntu lub z wody

Nie na każdej działce uda się zastosować wydajne pompy gruntowe. Choć są one bardziej wydajne niż powietrzne pompy ciepła, czasem trzeba z nich zrezygnować. Powodem, dlaczego nie można takich urządzeń zastosować jest na przykład zbyt mała działka lub niewłaściwe warunki geotermalne. Ponadto, niektórzy wpadają na pomysł, aby wprowadzić do swojego domu gruntową pompę ciepła, gdy mają już pięknie urządzony ogród. Aby nie rujnować terenu, lepiej w takiej sytuacji wybrać powietrzne pompy ciepła.

Źródło: https://remont.biz.pl/