Główna, Poradniki

Filtry Columbus (Columbus filtr papierowy Eurosupra, skrzynkowy PC Pleat) – skuteczne i uniwersalne

Lakiernictwo to ważny etap produkcji pojazdów, ale także różnych wyrobów przemysłowych. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele czynników może mieć wpływ na efekt końcowy lakierowania. Trzeba zachować najwyższe standardy i zadbać o każdy etap procesu lakierowania, aby uzyskać pożądane efekty. Duże znaczenie w tym procesie odgrywają dobrej jakości filtry do ścian, kabin i automatów lakierniczych. Opowiemy o tym szerzej w naszym artykule.

Filtry Columbus (Columbus filtr papierowy Eurosupra, skrzynkowy PC Pleat) – skuteczne i uniwersalne

Do najbardziej cenionych producentów filtrów dla branży lakierniczej zalicza się firma Columbus. Filtry tej marki znajdziesz w sklepie technolog-woku.pl. Technolodzy zatrudniani w firmie od lat opracowują najskuteczniejsze rozwiązania. Stały się one niejako wzorem dla pozostałych producentów filtrów. Nie dziwi zatem fakt, że to właśnie filtry Columbus Industries uchodzą za najlepsze produkty.

Chętnie wybierane są filtry skrzynkowe PC Pleat 300, PC Pleat 500 oraz PC-Pack. To jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania ten producent. W ofercie znajdują się także maty filtracyjne papierowe i filtry papierowe wielowarstwowe.

Filtr skrzynkowy Columbus PC PLEAT

Filtr skrzynkowy marki Columbus jest niezwykle skuteczny w walce z zanieczyszczeniami. Przy tym charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. W jaki sposób działa taki filtr?

Jego właściwości wynikają z charakterystycznej konstrukcji. W jego wnętrzu umieszczono medium filtracyjne, które składa się z kartonu o budowie tunelowej. Niewielkie kanały zbierają zanieczyszczenia. Dużą zaletą takich filtrów jest łatwość montażu.

Filtr papierowy Columbus Industries – najważniejsze zalety

Filtry papierowe Columbus produkowane są w różnych formach – jako maty filtrujące lub po prostu wielowarstwowe filtry. Spośród innych produktów na rynku wyróżniają się wysoką skutecznością, która sięga aż 96-98%. Czyste powietrze w lakierni przekłada się na efekty pracy, ale pozytywnie wpływa także na komfort pracy i poziom bezpieczeństwa.

Filtry można montować w tradycyjnych instalacjach, ponieważ mają standardowe wymiary. Jak już wspomnieliśmy – ich montaż nie nastręcza żadnych trudności. Warto także podkreślić, że filtry są tanie w eksploatacji i mają dużą chłonnością. Niski opór przepływu powietrza sprawia, że zużywają mniej energii. Jest to zatem rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale także ekologiczne (redukuje emisję Co2). Stosowanie filtrów jest w pełni bezpieczne, ponieważ wykonane są z niepalnego papieru.

Dużą zaletą jest także bezproblemowa utylizacja. Filtry zbudowane są bowiem z materiałów przyjaznych środowisku (karton, papier). Filtrów nie trzeba także zbyt często wymieniać, ponieważ są niezwykle trwałe. Wszystko to przyczynia się do dbałości o środowisko naturalne.

Wydajność i skuteczność filtracji – filtry Columbus Eurosupra

W miejscach, które wymagają wysokiej wydajności filtracji, zaleca się stosowanie filtrów papierowych Eurosupra. Czym wyróżniają się te produkty? Otóż uzupełnione są dodatkową warstwą syntetycznego medium filtracyjnego. Dzięki specjalnej konstrukcji umożliwiają oddzielanie nadmiaru lakieru w kabinach lakierniczych i lakierniczych.

Filtry te cechują się bardzo wysoką zdolnością zatrzymywania zanieczyszczeń, a ponadto są bardzo wydajne. Można ich używać podczas pracy z większością lakierów i płynnych farb (na przykład wodorozcieńczalnych, epoksydowych, poliuretanowych itd.).

Jeśli zatem poszukujesz skutecznych, wydajnych i trwałych filtrów do swojej lakierni – koniecznie zapoznaj się z ofertą renomowanej marki Columbus Industries.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *