Główna, Poradniki

Druk etykiet samoprzylepnych – oferta drukarni

Druk etykiet samoprzylepnych - oferta drukarni

Nowoczesny druk cyfrowy pozwala na tworzenie etykiet tekstowych i grafik do różnych zastosowań. Obecnie można drukować na różnych materiałach z zapewnieniem wysokiej jakości i trwałości. Etykiety takie wykorzystywane są w przemyśle i handlu, mogą znajdować się na produktach i informować klienta o cenie czy też składzie. Etykiety samoprzylepne lub inne zamawia się przeważnie w większych ilościach w drukarni oferującej taką usługę.

Druk etykiet samoprzylepnych – oferta drukarni

Wiele drukarni oferuje wykonanie i wydrukowanie określonych form tekstowych czy grafik w technologii cyfrowej. Etykiety na rolkach są przygotowywane przed złożeniem zlecenia, mogą też zostać na życzenie klienta zrealizowane przez współpracującego z drukarnią grafika. Treść etykiet nie ma większego znaczenia – mogą dotyczyć branży spożywczej i produktów mrożonych czy też elektroniki oferowanej w sklepie internetowym. Ważniejsza jest ich jakość, ilość i opłacalność. Z powodów ekonomicznych dobrą opcją jest druk etykiet na roli.

Etykiety samoprzylepne zużywane są w dużych ilościach. Są powszechnie wykorzystywane jako etykiety produktowe, ale też tymczasowo podczas magazynowania i transportu. Etykiety na rolce drukowane w określonych ilościach mogą być zamawiane też przez firmy z branży opakowań, które na zamówienie umieszczają je na przygotowanym przez siebie opakowaniu. Powierzchnia etykiet może być powlekana (błyszcząca lub matowa), co zapewnia dodatkowe utrwalenie nadruku. Jak to wygląda w praktyce? Przykłady etykiet samoprzylepnych można znaleźć tutaj labelomat.pl.

Drukarnia etykiet – gdzie warto zamówić etykiety na roli?

Profesjonalny wydruk etykiet samoprzylepnych i innych to zadanie dla drukarni. Najłatwiej i najszybciej jest wysłać lub w inny sposób przekazać do placówki projekt etykiety. Może ona zostać wydrukowana na materiale charakteryzującym się określoną trwałością oraz różnymi parametrami, mieć błyszczącą lub matową powierzchnię, dodatkowo powlekaną dla ochrony przed warunkami zewnętrznymi. Klient otrzymując gotową realizację może dowolnie posłużyć się etykietami. Jak najbardziej możliwa jest ręczna aplikacja dla uzyskania oczekiwanych efektów. Etykiety mogą być czarno-białe lub kolorowe. Do celów technicznych i magazynowych przeważnie stosuje się czarno-białe, przydają się one np. do szybkiego ewidencjonowania czy zliczania oraz przekazywania innych informacji tego typu. Kolorowe informacje produktowe przeznaczone są do ekspozycji np. w sprzedaży i pełnią też rolę ozdobną. Znajdujące się na nich dane producenta mogą zostać wykorzystane jako element reklamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *