Bez kategorii

Dlaczego kocyk bambusowy jest taki popularny?

Pościel dla dzieci i dorosłych

Pościel dla dzieci i dorosłych

Spis treści:

  1. Jakie są zalety kocyka bambusowego?
  2. Ekologiczny hit i zwycięzca delikatności
  3. Idealny dla dziecięcej skóry
  4. Trwały i praktyczny

Jakie są jego zalety kocyka bambusowego?

Kocyk to jeden z produktów, który musi znaleźć się wśród akcesoriów niemowlęcych. Rodzice kompletujący wyprawkę dla swojej pociechy często jednak nie wiedzą, jakie nakrycie wybrać. W sklepach jest dziś do kupienia bardzo wiele wersji, które różnią się przede wszystkim rodzajem materiału. Na szczególną uwagę z całą pewnością zasługuje kocyk bambusowy, który cieszy się obecnie niezwykle dużym uznaniem. Coraz więcej osób przekonuje się, że to idealny wybór dla tak małych dzieci. Dlaczego?

Ekologiczny hit i zwycięzca delikatności

Dawniej w użytku były przede wszystkim kocyki wełniane, bawełniane lub polarowe. Obecnie wybór tkanin jest znacznie szerszy, jednak rodzice zwracają coraz większą uwagę na jakość produktu i dostosowanie go do potrzeb malucha. Duże znaczenie dla wielu osób mają również sprawy dotyczące ekologii. Z tego powodu ogromnym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się kocyki bambusowe, które z powodzeniem można stosować u dzieci od pierwszych tygodni życia. Tego rodzaju nakrycie jest naturalne – tkanina została stworzona z rośliny, która bardzo szybko i wydajnie rośnie, nie wymagając przy tym nadmiernej ilości wody ani wspomagania pestycydami czy jakimikolwiek środkami ochrony. Kocyk bambusowy to produkt biodegradowalny i w 100% przyjazny środowisku.

Koala by HeartMade

Bambus – idealny dla dziecięcej skóry

Rodzicom zawsze zależy na tym, aby wybrany produkt był dla dziecka bezpieczny i komfortowy. Kupując <a href=”https://koalahm.com/okrycia-i-kocyki-dla-dzieci/kocyk-bambusowy-dziany”>kocyk bambusowy</a> dla niemowlaka, bez wątpienia otrzymuje się taką gwarancję. Materiał jest miękki i przyjemny, a ponadto pochłania spore ilości wilgoci i pozwala na swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu skóra niemowlęcia cały czas oddycha, co ogranicza pocenie się oraz występowanie podrażnień. Warto podkreślić, że kocyk bambusowy jest jednym z najczęściej stosowanych produktów u alergików również z powodu właściwości antybakteryjnych i antygrzybicznych. Specjaliści często polecają tego rodzaju tkaninę rodzicom, których dzieci mają problemy dermatologiczne. Należy też wspomnieć, że dzięki termoregulacji kocyk bambusowy świetnie sprawdza się o każdej porze roku – w letnie dni przyjemnie chłodzi ciało i nie dopuszcza do przegrzania, natomiast zimą zapewnia ciepło. Można więc z niego korzystać bez względu na warunki pogodowe i temperaturę otoczenia.

Koala by HeartMade

Trwały i praktyczny

W przypadku jakichkolwiek produktów dla dzieci ważne jest, aby nie niszczyły się zbyt szybko. Na szczęście kocyk bambusowy spełnia ten warunek – materiał jest trwały, a dzięki dużej odporności na uszkodzenia można z niego korzystać przez wiele lat. Jego jakość i stan nie ulegają pogorszeniu po długotrwałym użytkowaniu ani częstym praniu. Kocyk bambusowy dla niemowlaka to rzecz, którą warto zakupić również ze względu na funkcjonalność. Z produktu można korzystać dowolnie, wedle aktualnej potrzeby – podczas domowej drzemki, spacerów w wózku czy w trakcie dłuższego podróżowania w samochodowym foteliku. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować go również jako podkład, ręcznik, prześcieradło czy osłonę przed światłem. Kocyk bambusowy jest idealny dla najmłodszych maluchów, ale dobrym pomysłem będzie też zakup większego rozmiaru, który posłuży w kolejnych latach, gdy dziecko urośnie.