Bez kategorii

Czym jest i do czego służy pralka przemysłowa?

Czym jest i do czego służy pralka przemysłowa?

Czym jest i do czego służy pralka przemysłowa?

Pranie jest jednym z naszych codziennych obowiązków. Jedni je lubią, inni nie znoszą, bez wątpienia jednak każdy musi się tego zadania regularnie podejmować. O ile w domu ilość prania jednorazowo nie jest zwykle zbyt duża, o tyle w przypadku szpitali, restauracji czy pralni ilość prania jest naprawdę powalająca. Dlatego potrzeba jest o wiele większa wydajność i ładowność. Do takich przemysłowych celów służą pralki przemysłowe. Co to za urządzenia i gdzie są użytkowane?

Do czego służy pralka przemysłowa?

Pralka przemysłowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdej pralni. To wlaśnie ona odpowiada za efektywną pracę. Mówiąc najprościej, pralka przemysłowa służy po prostu do prania dużych ilości jednocześnie. Zwykła pralka, jakiej używamy w domu ma ładowność rzędu 8-9 kg. Pralka przemysłowa, w zależności od modelu ma o wiele większą ładowność, co wpływa na efektywność pracy. Nie ulega wątpliwości, że pranie tak ogromnych ilości odzieży w zwykłej, domowej pralce nie byłoby z pewnością możliwe.

Jakie cechy powinna mieć pralka przemysłowa?

Pralka przemysłowa powinna być przede wszystkim efektywna w swoim działaniu. Powinna prać nawet trudne zabrudzenia, powinna radzić sobie z każdym materiałem. Ważne jest także, by pralka przemysłowa była ekonomiczna. Równie ważną kwestią jest także łatwa dostępność serwisu. Nawet najlepsza pralka po pewnym okresie intensywnego eksploatowania będzie wymagała wymiany pewnych zamiennych części. Każda pralka może także ulec awarii. Dlatego tak ważne jest, by serwis pralki przemysłowej był łatwo dostępny.

Gdzie przydaje się pralka przemysłowa?

Pralka przemysłowa, jak sama nazwa wskazuje, jest używana w celach przemysłowych. Najczęściej stosuje się ją w pralniach, świadczących usługi z zakresu czyszczenia i prania tkanin czy odzieży. Pralka przemysłowa potrzebna jest także w każdym miejscu pracy, w którym konieczne jest regularne pranie roboczej odzieży. Dzięki zastosowaniu pralki przemysłowej możliwe jest jednoczesne pranie kilkudziesięciu zestawów odzieży roboczej. Kolejne swoje zastosowanie pralka przemysłowa odnajdzie w hotelach czy restauracjach, gdzie stosuje się ją do prania pościeli, firan, zasłon czy obrusów.

Czym jest i do czego służy pralka przemysłowa?

Jak przebiega proces prania w pralce przemysłowej?

Pranie w pralce przemysłowej zasadniczo niczym nie różni się od typowego prania na mokro. Najpierw następuje przygotowanie wsadu, czyli segregacja pod względem kolorów czy materiału. Kiedy wsad jest już przygotowany, należy umieścić go w bębnie pralki, a do specjalnej szufladki należy wsypać lub wlać środek piorący. Po wybraniu odpowiedniego programu rozpoczyna się pranie. Jak widać, pranie przy użyciu pralki przemysłowej nie różni się niczym od prania w warunkach domowych. Jedyną różnicą jest o wiele większy wsad.

Rodzaje pralek przemysłowych

Ze względu na potrzebę, pralki czy pralnice przemysłowe występują w co najmniej kilku rodzajach. Jednym z nich są pralnice tunelowe, które używane są w przypadku największych punktów usług pralniczych. Pralki te są w pełni zautomatyzowane i niezwykle wydajne. Mają wiele komór, pomiędzy którymi przemieszcza się wsad. W komorze wstępnej następuje pranie wstępnie, pranie zasadnicze zaś odbywa się w komorze prania zasadniczego. Na samym końcu pranie trafia do komory neutralizacji, w której zostaje odwadniane i zdezynfekowane.

O czym pamiętać, wybierając pralkę przemysłową?

Przede wszystkim, bardzo istotne jest, by zwrócić uwagę na wielkość bębna i to, ile załadunku maksymalnie można załadować do bębna. Istotna jest także długość cykli prania, pobór mocy i dostępne programy. Zwróć uwagę, czy dana pralka wymaga przytwierdzenia do podłoża czy nie. Jeśli dany model posiada amortyzatory, możesz liczyć na w miarę cichą pracę. Jeśli ich nie posiada, praca może być nieco głośniejsza. Możliwe jest także lekkie przemieszczanie się urządzenia podczas pracy. O ile w przypadku pralki domowej nie jest to dla nas aż tak bardzo istotne, o tyle w pralce przemysłowej, której waga po załadowaniu może wynieść nawet 200 kg, sposób montażu ma naprawdę spore znaczenie.

GP-Pralnia- co oferuje klientom?

GP-Pralnia to firma zajmująca się sprzedażą profesjonalnych pralek przemysłowych. Oprócz typowych pralek, jako pojedynczych urządzeń, GP-Pralnia oferuje także pralnico-wirówki, czyli urządzenia, które piorą i wirują praną odzież. W ofercie sklepu znajdują się urządzenia o najwyższej jakości i najwyższych parametrach technicznych. Oprócz tego, że w sklepie można zakupić odpowiednie urządzenie, firma oferuje także doradztwo oraz serwis w razie awarii sprzętu.

Czy warto skorzystać z usług GP-Pralnia?

GP-Pralnia to doświadczenie i profesjonalizm. Dostępne w ofercie firmy urządzenia są niezawodne i niezwykle efektywne. Ich wydajność pozwala na zaspokojenie nawet najwyższych wymagań. Zamiast testować urządzenia na własną rękę i ryzykować niezadowoleniem klientów, zdecydowanie bezpieczniej jest powierzyć zadanie specjalistom. Współpraca z firmą GP-Pralnia to gwarancja korzyści i zadowolenia.