Czynnikiem, który decyduje czy lepszym rozwiązaniem będą wanny przyścienne, czy wanny wolnostojące są w zasadzie tylko nasze upodobania. Chociaż utarło się, że wanny wolnostojące pasują tylko do wielkich pomieszczeń, to jednak ergonomiczne kształty nowoczesnych wanien umożliwiają ich zastosowanie we wnętrzach z ograniczoną liczbą miejsca. Czym jeszcze powinniśmy się kierować przy zakupie i jak wybrać wannę?

Co brać pod uwagę, kupując wannę?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup wanny, to z pewnością stoimy przed dylematem, jaki model wybrać. Liczba dostępnych produktów na rynku jest dość spora, a przejrzenie całej oferty wszystkich sklepów mogłoby znacznie wydłużyć czas kupna odpowiedniego produktu. Żeby skrócić cały proces, musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań.

Najważniejszym z nich jest to, ile miejsca chcemy przeznaczyć na wannę. Łazienka małych rozmiarów niesie ze sobą ograniczone pole do manewru. Nie wiąże się to jednak z obniżeniem komfortu, czy mniejszy wyborem, wręcz przeciwnie.

W takim wnętrzu bardzo dobrym pomysłem mogą być wanny narożne lub wanny prostokątne. Jeżeli mamy do dyspozycji większą przestrzeń, to niewątpliwie egzamin zda np. wanna przyścienna.

Kolejnym pytaniem jest oczywiście te, jakie maksymalne wymiary może mieć wanna w naszej łazience. Poza długością i szerokością zwróćmy uwagę na głębokość, gdyż determinuje to pojemność wanny.

Poza określeniem właściwych wymiarów warto także sprawdzić, czy po montażu wanny pozostanie odpowiednia ilość miejsca do wchodzenia i wychodzenia oraz, czy znajduje się w optymalnej odległości od innych sanitariów i elementów wystroju.

Wanny wolnostojące przyścienne i narożne

Wanny wolnostojące cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich uniwersalny design i kompaktowe rozmiary sprawiają, że coraz więcej amatorów długich kąpieli są zainteresowani zakupem takich produktów. Wraz z jej wzrostem producenci szukają coraz to nowszych i innowacyjnych rozwiązań. W związku z tym w swojej ofercie umieszczają wanny wolnostojące przyścienne, gdzie do ściany przylega dłuższy bok oraz wanny narożne, które pozwalają zaoszczędzić miejsce. Jest to idealne rozwiązanie dla mniejszych łazienek.

Wanna wolnostojąca przyścienna, a tradycyjna wanna wolnostojąca – różnice

Wanna wolnostojące często kojarzona jest z koniecznością posiadania dużego pomieszczenia oraz sporym wydatkiem. Coraz większa popularność tego typu produktów została zauważona przez producentów, dzięki czemu w ofercie posiadają oni także rozwiązania dostosowane do mniejszych wnętrz – wanny wolnostojące przyścienne lub narożne.

Dodatki do wanien wolnostojących

Wanna wolnostojąca to prestiż i ponadczasowy design. Aby prezentowała się z całą okazałością, warto dobrać właściwe dodatki. Należy zakupić elementy, które będą pasowały do wybranego przez nas modelu. Może być to bateria wolnostojąca, kolorowe baterie, kolorowa ceramika, czy umywalka wolnostojąca. Świetnymi dodatkami będą także stylowe siedziska, stoliki czy zagłówki.