Piekarnik retro do kuchni z klimatem

Niewątpliwie najbardziej charakterystycznym trendem wnętrzarskim jest powrót do stylu vintage. Tego typu aranżacje lub też same detale pojawiają się w każdej domowej przestrzeni i są również zauważalne w biurach czy też w lokalach gastronomicznych. Ten trend może wynikać ze zmęczenia minimalistyczną surowością. Retro kojarzy nam się z przytulnością, wywołuje pozytywne emocje oraz oczywiście jest wyrazem klasy. Poza tym w stylizacjach eklektycznych prezentuje się wyjątkowo. Nic więc dziwnego, że piekarnik vintage jest głównym bohaterem niejednej kuchni, a poza świetnym wyglądem wyróżnia się również szeregiem funkcji, jakie są niezbędne współczesnemu człowiekowi.

  1. Idealny piekarnik vintage
  2. Postaw na sprzęty AGD w klimacie
  3. Klasyka z nowoczesnym wnętrzem
  4. Funkcjonalny piekarnik retro

Idealny piekarnik vintage

Kuchnia z klimatem to nie tylko meble i piekarnik do zabudowy retro czy też inne urządzenia i akcesoria. Planowanie takiej aranżacji trzeba już rozpocząć na etapie wykończenia wnętrza. Świetnym tłem stają się płytki na ścianie i podłodze z efektownym wzorem i fakturą. Rewelacyjnie sprawdza się na przykład wzór przypominający dawne detale. Poza tym hitem jest także drewno na podłodze. W każdym wariancie warto stawiać na naturalne materiały, które jednak wyróżniają się wytrzymałością. Im bardziej będą oddawać swoją wyjątkową naturę, tym tak naprawdę lepiej. Kuchnia z epoki to także piekarnik retro z oferty lofra.pl/piekarniki-do-zabudowy, meble z frezowanymi frontami, otwarte półki, przeszklenia oraz miejsce na wyeksponowanie klasycznej zastawy, dodatków, dekoracji, których w tej przestrzeni nigdy nie brakuje. Prawdziwym hitem jest oczywiście kredens czy też dębowy stół. Takie element często są odkrywane na strychach czy też na targach staroci i warto im dać drugie życie, ponieważ są trwałe, wyjątkowe i niepowtarzalne.

Postaw na sprzęty AGD w klimacie, może piekarnik do zabudowy retro?

[obraz_1] Niezmiennie kuchnia to miejsce przyrządzania posiłków i otaczamy się różnego rodzaju sprzętem, który pomaga przygotować różnego rodzaju potrawy. To w jakiś sposób ułatwia życie, ale też sprawia, że można odkrywać swój potencjał. Dlatego właśnie nawet wtedy, gdy decydujemy się na aranżację vintage, nie musimy wybierać sprzętu AGD z tamtej epoki, ponieważ producenci oferują szereg nowoczesnych i stylizowanych propozycji. Dzięki temu piekarnik do zabudowy retro doskonale wpisze się w potrzeby, a będzie prezentować się jak dodatek z zupełnie innej epoki. To szyte na miarę urządzenia z tradycyjnymi uchwytami, z efektownymi zdobieniami, w wyjątkowych kolorach, ale posiadające funkcje, których w kuchni obecnie bardzo potrzebujemy.

Klasyka z nowoczesnym wnętrzem i piekarnik retro

W każdej kuchni bardzo ważne miejsce zajmuje piekarnik. Retro nadaje mu wyjątkowy i niezwykły charakter, który będzie przyciągać uwagę i z pewnością w wielu miejscach kolorystyka, stylizowany uchwyt i pokrętła, tradycyjny timer staną się dominantą i sercem wnętrza. Nieco nostalgiczny i dawny klimat będzie się rewelacyjnie komponować z innymi elementami wyposażenia takimi jak meble czy też inne urządzenia. Poza przykuwającą uwagę estetyką niezwykle ważne są również funkcje, bo nie dla ozdoby wybiera się piekarnik retro.

Funkcjonalny piekarnik retro

[obraz_2] Nowoczesny piekarnik vintage daje możliwości, o których jeszcze kilka lat temu mogliśmy tylko pomarzyć. Poza urządzeniami tradycyjnymi coraz większą popularnością cieszą się sprzęty kompaktowe. Łączą one na przykład funkcje piekarnika i kuchenki mikrofalowej, a dzięki temu pozwalają zaoszczędzić miejsce, co świetnie sprawdza się w niewielkich kuchniach. Prawdziwym hitem stają się piekarniki parowe, które dają możliwość przygotowywania potraw na kilku poziomach równocześnie, bez dodatku tłuszczu, z zachowaniem wartości odżywczych. Mamy także do wyboru modele parowe z funkcją pieczenia. Te w wersji retro dodatkowo rewelacyjnie wyglądają. Za każdym razem jednak to parametry techniczne powinny decydować o tym, jaką propozycję wybierzemy. Dobry piekarnik vintage musi być ekonomiczny. Dzięki wielopoziomowemu pieczeniu i szybkiemu nagrzewaniu się urządzenie będzie zużywać zdecydowanie mniej energii. Dobrą funkcją jest także katalizator, który skutecznie pochłania zapachy. Sprawdzi się termoobieg gwarantujący równomierność pieczenia. A sterowanie Touch Control czy też funkcje autoczyszczenia to po prostu standard.

Warto pamiętać, że nie wszystkie funkcje będą nam potrzebne i nie ze wszystkich będziemy korzystać. Jeśli wybierzemy piekarnik retro, wcześniej warto przeanalizować swoje potrzeby, swój styl gotowania oraz oczekiwania. Niektórzy na przykład decydują się na urządzenie wyposażone w grill i rożen obrotowy, kolejni nie wyobrażają sobie piekarnika bez termosondy – a ta pozwala automatyczne wyłączyć sprzęt po osiągnięciu pożądanej temperatury. Rewelacyjną funkcją jest Stay Warm, która utrzymuje odpowiednią temperaturę potrawy czy też możliwość rozmrażania jedzenia. Planując kuchnię retro, warto jeszcze zwrócić uwagę, aby piekarnik retro, lodówka i inne kluczowe sprzęty AGD były dopasowane stylistycznie – by tworzyły rewelacyjny oraz konsekwentny zestaw.