Zakładając niedużą działalność gospodarczą zobowiązani jesteśmy do prowadzenia księgowości i wystawianiem dokumentów na dokonane transakcje. Zazwyczaj jest to faktura, która musi posiadać wymagane przepisami niezbędne dane.   

  Fakturowanie w małej firmie. Jak wygląda w praktyce?

W dzisiejszych czasach nie ma możliwości wystawiania faktur - to choćby przez obowiązek wysyłania JPK do fiskusa. Pozostaje nam wybrać odpowiedni program. Nowoczesnym oprogramowaniem do fakturowania jest aplikacja intaxo.pl. Warto zainwestować w oprogramowanie.

Księgowość online pozwala generować wydruki KPiR, zaliczki na podatek dochodowy, deklaracje VAT, a do tego wystarczy jedno kliknięcie.

Korzystając z INTAXO zaoszczędzisz czas i pieniądze. Rozliczasz swoją firmę w domu, kiedy tylko masz na to czas. Aplikacja pozwoli ci się skupić, na tym co najważniejsze dla twojej firmy.

Intaxo jest aplikacją typu SaaS, czyli wymagany jest dostęp do Internetu i założenie konta użytkownika. W aplikacji istnieje możliwość zapamiętania sesji, czyli nie będzie konieczności wpisywania danych logowania przy każdym uruchamianiu. Po pierwszym logowaniu będziemy musieli skonfigurować konto, uzupełnić wszystkie dane firmy.

Dostępny w formie przeglądarki i aplikacji mobilnej Android / iOS.

Z programu można korzystać z dowolnego miejsca, o każdej porze a także użytkować na kilku telefonach jednocześnie.

Aplikacja INTAXO to fakturowanie i księgowość online w telefonie. Program intaxo jest połączony z kontem użytkownika intaxo.pl, co umożliwia korzystanie w przeglądarce internetowej oraz w telefonie. W aplikacji możesz sprawdzić wystawione faktury, dane kontrahenta, cenę towaru jak i również wystawić fakturę będąc po za biurem. Jeżeli nie znasz danych kontrahenta możesz je ściągnąć z GUS wpisując tylko NIP lub REGON a zostaną pobrane automatycznie. Posiadasz stały dostęp do księgowości. Prosto z programu można wysłać fakturę w formie PDF.

Intaxo pobiera codziennie kursy walut z NBP. Ma też możliwość obsługiwania kontrahentów zagranicznych.

W aplikacji można prowadzić analizy i raporty. Sprawdzać na bieżąco swoje finanse i porównywać je z poprzednimi latami. Informacje wyświetlane są w formie wykresów, pod wykresami dostępne są filtry co ułatwia wyszukiwanie.

Użytkownicy telefonów z systemem android mogą wystawić fakturę wybranemu kontrahentowi. Aplikacja komunikuje się z aplikacja webowa za pomocą interfejsu API. Wszystkie faktury przechowywane są serwerze.

Rejestracja jest całkowicie darmowa i umożliwia korzystanie z programu przez 30 dni. Po okresie próbnym można wystawić do 3 faktur bezpłatnie. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup usługi w cenie 9zł / mc. Pakiet zawiera :

- ewidencja kosztów

- własne logo na fakturach

- raporty o twojej firmie

- aplikacja mobilna

- szablony wydruków

- idealny dla małych firm

Możliwości i najważniejsze funkcje w aplikacji mobilnej to m.in.:


1. wystawianie faktur

- zaliczkowych

- końcowych

- VAT

2. wystawianie faktur pro forma

3. wystawianie faktur w różnych językach :

- polskim

- angielskim

- francuskim

- hiszpańskim

- niderlandzkim

- włoskim

- słowackim

- czeskim

- rosyjskim

- ukraińskim

4. wystawianie faktur korygujących

5. wystawianie faktur liczonych od netto lub brutto

6. eksport plików JPK

7. obsługa faktur w walutach obcych

8. podgląd faktur

- uproszczony

- rzeczywisty

9. dodawanie i wyszukiwanie kontrahentów

10. wysyłanie faktur PDF e-mailem do klientów z aplikacji

11. katalog towarów i usług

12. wykonywanie zdjęć, skanów faktur

13. księgowość

- składki ZUS

- podgląd kwot podatków dochodowego i VAT

Chcesz poznać wszystkie możliwości jakie daje to oprogramowanie? Wejdź na intaxo.pl i sprawdź jak łato możesz ogarnąć fakturowanie w swojej firmie.

Artykuł powstał przy współpracy intaxo.pl - producenta oprogramowania dla firm.