Które letnie festiwale muzyczne odbędą się w tym roku?

Które letnie festiwale muzyczne odbędą się w tym roku?

 

Program dużych festiwali muzycznych ustalany jest czasem z rocznym wyprzedzeniem, a bilety na koncerty trzeba kupować na wiele miesięcy wprzód. W tym roku pandemia mocno zmieniła letnią scenę muzyczną. Czy imprezy odbędą się w zapowiedzianym terminie i jak zmieni się ich forma?

 

Wiele wydarzeń wcale się nie odbędzie. Dopiero w przyszłym roku powrócą festiwale muzyczne:

  • Open Air,
  • Orange Warsaw Festival,
  • Pol'and'Rock,
  • Jarocin.

Niektóre imprezy, jak Festiwal Filmowy w Gdyni, zostają przełożone na jesień. Kilka wydarzeń nadal odbywa się w lipcu, ale z wieloma ograniczeniami.

 

Ograniczenia na letnich festiwalach muzycznych

Np. na festiwalu muzycznym Z wiejskiego podwórza w Czeremsze nie będzie stoisk, a na koncerty może wejść ograniczona ilość gości po wcześniejszym zapisaniu się i przesłaniu oświadczenia o stanie zdrowia. Lista gwiazd została skrócona; zamiast zagranicznych przyjedzie Voo Voo czy Kapela ze wsi Warszawa.

Nieco lepiej wygląda muzyczna scena w sierpniu. Rozkład koncertów można znaleźć np. na stronie:

biletomat.pl/festiwale

Nadal ma odbyć się Miejski Hip-hop Festiwal w Kołobrzegu 5 sierpnia czy kolejne edycje tej imprezy w Koszalinie i Giżycku. Nieco okrojona jest formuła Audiopole Festival w Swarzewie. Organizatorzy mogą wpuścić na teren imprezy mniej osób niż zwykle i wymagane jest przestrzeganie limitu 2 metrów odstępu pomiędzy uczestnikami. Czy to realne w tłumie pod sceną? Kolejne letnie festiwale muzyczne to pokażą.

 

Bilety na koncerty odbywające się w naturze

Najlepiej zapowiadają się imprezy, które mają odbyć się w naturze. Siema Bug Festival czy Summer Contrast Festiwal obiecują zabawę na nadrzecznej polanie wśród świergotu ptaków. W takich warunkach łatwiej o zachowanie wymaganego dystansu. Na obu imprezach zapowiedziane są food trucki, warsztaty, zajęcia z jogi i oczywiście koncerty. Bilety mają formę karnetów na całe wydarzenie, tak by na zamkniętym terenie imprezy uczestnicy mogli poczuć się maksymalnie swobodnie. Szczegóły na temat biletów na koncerty na biletomat.pl. Summer Contrast Festival odbędzie się w dniach 5-10 sierpnia w Rogalinku. Tymczasem Siemia Bug Festival potrwa od 14. do 16 sierpnia nad Bugiem pod Siemiatyczami.

 

Fajne muzyczne festiwale pod koniec sierpnia

Im dalej od wiosennej pandemii, z tym większą swobodą organizatorzy mogą planować swoje wydarzenia. Dlatego szczególnie warto kupować bilety na koncerty odbywające się pod koniec lata. 3 września w Białobrzegach odbędzie się Festiwal Wibracje 4.0, a w Białymstoku – Up To Date Festiwal. Up To Date skupia się głównie na wydarzeniach muzycznych; tymczasem organizatorzy Festiwalu Wibracje podkreślają, że zależy im na stworzeniu społeczności o wszechstronnych zainteresowaniach.

Będą więc warsztaty, wegańska kuchnia i wieczory przy ognisku. Wszystko to nad Zalewem Zegrzyńskim. Miejsce znajdzie się więc dla każdego, nawet biorąc pod uwagę pandemiczne ograniczenia, a do tego można będzie łatwo dojechać na to wydarzenie z Warszawy. Na festiwalu Wibracje zaplanowana jest strefa zabaw dla dzieci. Organizatorzy coraz częściej dbają o takie miejsca, by dorośli nie musieli zostawiać ich na czas imprezy w domu.