Urządzamy ogród! 5 inspiracji na letni sezon 2020!

Wiosna to czas, w którym posiadacze ogrodów i ogródków działkowych zabierają się do pracy, aby przygotować swój ogród na sezon letni. Zaskocz znajomych i spraw, aby Twój ogród wyglądał efektownie i klimatycznie. Przedstawiamy 5 praktycznych wskazówek jak urządzić ogród na letni sezon 2020!

  1. Postaw na róże!
  2. Stół przenośny do ogrodu
  3. Drewniana pergola do dużych ogrodów
  4. Basen ogrodowy - na upalne dni
  5. Trawnik z rolki - wersja dla niecierpliwych

Funkcjonalny ławko stół a może śródziemnomorska pergola? Sprawdź 5 ogrodowych pomysłów na sezon 2020!

Postaw na róże!

Ogrody różane nieustannie cieszą się dużą popularnością. Nic w tym dziwnego - róże to jedne z najpiękniejszych kwiatów, którymi możesz przyozdobić ogród, niezależnie od jego umiejscowienia czy wielkości. wyróżniamy róże wielokwiatowe, karłowe, parkowe, pnące i wiele innych. Możemy wybrać sobie część ogrodu i stworzyć tam urokliwy kącik różany, a obok postawić stolik kawowy i fotele. Relaks w takim miejscu to wspaniała sprawa! Pamiętamy jednak że róże lubią jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione miejsca, a z drugiej strony nie lubią wiatru. Podłożone powinno być żyzne.

Stół przenośny do ogrodu

Stół przenośny czyli tak zwany ławko stół to doskonały pomysł do ogrodu, nie tylko w sezonie grillowym. Przenośny ławko stół doskonale nadaje się do relaksu w gronie przyjaciół, szczególnie podczas niewielkich spotkań. Stół przenośny możemy ustawić w dowolnym miejscu, np. tam gdzie akurat pada słońce. Jak sama nazwa wskazuje konstrukcja łączy w sobie stół oraz dwie szerokie ławki. Produkty tego typu wykonywane są na ogół z drewna. Coraz częściej spotkać je można w przydomowych ogrodach lub ogródkach działkowych. Głównie ze względu na swoją wygodę. Przykładowo, tego typu ławko stół możesz zobaczyć pod tym linkiem: https://playtime.pl/produkt/164/lawko-stol-przenosny

Drewniana pergola do dużych ogrodów

Jeśli dysponujesz dużym ogrodem, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie drewniana pergola. Tego typu konstrukcje z belek sprawiają, że możemy stworzyć sobie w ogrodzie strefę relaksu i spotkań z przyjaciółmi, np. możemy stworzyć tam sobie kącik kawowy wykorzystując stół ławko stół. Dzięki odpowiednim mocowaniom, pergola stabilnie trzyma się podłoża. Produkty tego typu są stosunkowo proste w montażu i objęte długoletnią gwarancją producenta.

Basen ogrodowy - na upalnie dni

To zdecydowanie jedno z najlepszych rozwiązań na upalne dni spędzane w ogrodzie. Basen ogrodowy to mnóstwo frajdy nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Oferta sklepów z wyposażeniem do ogrodu obejmuje wiele rodzajów basenów i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie w preferowanych widełkach cenowych. Popularne są baseny z PVC i kilku warstw poliestru. Baseny tego typu są na tyle duże, że swobodnie może się zmieścić do nich kilka osób. Co ważne, baseny posiadają filtr wody. Doskonale nadają się na działkę lub do ogrodu. Konstrukcja basenu jest stabilna i prosta w montażu. Wejście do basenu ułatwia drabinka. Zdecydowanie polecamy!

Trawnik z rolki - wersja dla niecierpliwych

Jeśli nie musimy koniecznie mieć samodzielnie zrobionego trawnika, gdyż nie mamy czasu na jego odpowiednią pielęgnację, warto postawić na trawnik z rolki. Najpierw należy odpowiednio przygotować podłoże, czyli wyrównać je, nawieźć i nawodnić, a następnie rozłożyć trawnik z rolki i poczekać kilka tygodni aż się ukorzeni. Trawnik z rolki jest dobrym rozwiązaniem kiedy mamy trudną płaszczyzną. Angielskie trawniki coraz chętniej wybierane są przez klientów ze względu na wygodę.