Jeśli dbasz o bezpieczeństwo sieci w swojej firmie, powinna Cię zainteresować oferta profesjonalnych dostawców. Zapory sieciowe i programy antywirusowe to nie wszystko - dowiedz się jak zadbać o bezpieczeństwo danych firmy.

Zasady bezpieczeństwa sieci

System wykrywania zagrożeń w obrębie sieci danych firmy to pierwsza linia obrony komputerów każdego przedsiębiorstwa. Kontrola dostępu do kont firmowych powinna skutecznie uniemożliwić przedostanie się niepowołanych programów na firmowe dyski. Stosuj się do kilku zasad, które skutecznie podniosą bezpieczeństwo sieci. Po pierwsze, zawsze korzystaj z aktualnej i wspieranej wersji systemu komputerowego. Brak aktualizacji szczególnie naraża na atak cyberprzestępców.

Kolejnym krokiem jest zadbanie o odpowiednią ochronę sieci. Innych środków zaradczych będzie potrzebował sklep, lokal usługowy, a innych sprzedaż internetowa. Zadbaj o mocne hasła dla pracowników, a przy większym budżecie skorzystaj z ochronnych pakietów, jakie dają firmy zewnętrzne. Jeśli pracownicy działają zdalnie, zabezpiecz dostęp zdalny do sieci firmowej przez dedykowany VPN. Zastosuj też wieloskładnikowe uwierzytelnianie przy logowaniu do zasobów firmy.

Silna ochrona Twojej sieci

Jeżeli zagrożenia są szczególnie duże lub standardowe zabezpieczenia nie wydają się wystarczające, skorzystaj z ofert firm zewnętrznych. Specjalizują się one w zapewnieniu bezpieczeństwa przesyłu i przechowywania danych na komputerach z dostępem do Internetu. Na przykład marka AnyDesk z wieloletnim doświadczeniem w ochronie danych, pozwala na stworzenie własnej sieci wewnątrz własnej firmy. Dzięki temu nieszyfrowane dane nigdy nie wyjdą poza strefę DZM Twojego komputera. Korzystanie z aplikacji pozwoli na bezpieczne zdalne połączenie z dowolnie położonym komputerem.

Jeśli zapobieganie hakerskim atakom stawiasz na pierwszym miejscu, nawiąż współpracę z firmą BlackFog. Oprogramowanie BlackFog służy do monitorowania i wykrywania ataków typu ransomware, spyware, malware, phishing czy też nieautoryzowanemu profilowaniu użytkownika. Ochrona skutecznie uniemożliwia hakerom wyjście z Twojej sieci i wyniesienie wrażliwych danych. BlackFog blokuje zagrożenia na całym świecie, zarówno na urządzeniach mobilnych jak i stacjonarnych.

Korzystaj ze sprawdzonych zapór sieciowych

Firmy zewnętrzne zapewniające bezpieczeństwo sieci w biznesie biorą na siebie pełną odpowiedzialność z zakresu ochrony przed cyberatakiem. Jeśli pragniesz pełnej ochrony przy minimum wysiłku z Twojej strony, skorzystaj z ich oferty.