Nie będzie przesadą stwierdzenie, że większość Polaków na ferie wybiera się w góry. Warto jednak dla odmiany wybrać się na Wybrzeże, które zimą zachwyca surowością i niesamowitym klimatem. Jeśli wciąż się wahasz – przekonamy cię, że warto pojechać nad morze zimą. Weź mapę, zakreśl Kołobrzeg i przygotuj się na zimowe ferie nad morzem.

Kołobrzeg – klimatyczne apartamenty nad morzem

Kołobrzeg – klimatyczne apartamenty nad morzem

Góralskie chaty przysypane śniegiem kuszą niesamowitym klimatem. Równie urokliwe są jednak apartamenty nad morzem.

Wybieraj stylowo urządzone apartamenty (dla rodziny sprawdzi się przestronny apartament dwupokojowy z aneksem kuchennym), zlokalizowane blisko morza i piaszczystej plaży. Powinny być położone mniej więcej w tej samej odległości od portu czy promenady. Dzięki temu wszędzie dotrzesz spacerkiem. Zimą nie spędzisz całego dnia na plaży, a więc warto mieć blisko także do centrum miasta, w którym znajdziesz różne atrakcje.

Jeśli jedziesz z dziećmi, to koniecznie zwróć uwagę na takie udogodnienia jak położony w pobliżu plac zabaw, bezpłatny parking na terenie obiektu, a także wyposażenie o podwyższonym standardzie. Pobyt ma być przecież komfortowy i przyjemny.

3 powody, dla których musisz jechać nad morze zimą

  1. Mniej turystów niż w okresie letnim – zimą nad morzem naprawdę odpoczniesz. Na północ w tym okresie podróżuje zdecydowanie mniej turystów. Na miejscu zastaniesz imponujące puste plaże, urokliwe promenady i molo, ciągnące się w głąb granatowego morza. Miejskie atrakcje również nie są tak bardzo oblegane, co ułatwia zwiedzanie.

  2. Niższe ceny noclegów poza sezonem – ferie nad morzem z całą pewnością będą łaskawsze dla twojego portfela niż pobyt w górach. Poza sezonem możesz liczyć na korzystne ceny.

  3. Więcej jodu – w okresie zimowym masz możliwość nawdychać się dobroczynnego jodu. Stężenie tego związku w powietrzu jest wówczas największe. Mają na to wpływ wiatry i sztormy, które częściej występują właśnie w okresie jesieni i zimy.

Co warto zwiedzić w Kołobrzegu?

Przekonaliśmy cię, że warto spędzić ferie nad morzem. Podpowiadamy zatem, co musisz zwiedzić w Kołobrzegu. Oczywiście Wybrzeże to nie tylko Kołobrzeg. Możesz wybrać piękne Trójmiasto (noclegi w Gdańsku lub Sopocie położone blisko plaży), Ustronie Morskie, Łebę itd. Morze to zawsze dobry pomysł. Niezależnie od tego, w jakim mieście się zatrzymasz – zawsze znajdziesz coś ciekawego do zwiedzania.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji w Kołobrzegu jest natomiast długie na 220 metrów molo z tarasami widokowymi. Nieopodal znajdziesz także imponujący Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Uroczystość ta w Kołobrzegu 18 marca 1945 roku, a pomnik ma ją upamiętniać. Jest to punkt, w którym turyści chętnie robią sobie zdjęcia, a więc koniecznie musisz go zaliczyć.

Kolejna atrakcja to mierząca 26 metrów wysokości latarnia morska. Oryginalny budynek został wprawdzie zniszczony podczas II wojny światowej, jednak latarnię odbudowano w 1947 roku. To właśnie tę wersję budowli można dziś podziwiać w Kołobrzegu.

Koniecznie musisz zobaczyć również neogotycki ratusz. Budowlę wieńczą urokliwe wieżyczki, a w jej wnętrzu mieści się Miejska Informacja Turystyczna, a także Galeria Sztuki Współczesnej.

Jeśli zaś mowa o muzeach – tych również w Kołobrzegu nie brakuje. Ferie zimowe to doskonała okazja, by zwiedzić kołobrzeskie Muzeum Oręża Polskiego. Warto wiedzieć, że placówka ma trzy oddziały, a zatem jest co zwiedzać. Poszczególne oddziały mieszczą się w: XV-wiecznej gotyckiej kamienicy (znanej także jako Dom Schlieffenów), Kołobrzeskim Skansenie Morskim i Muzeum Miasta Kołobrzeg (w XIX-wiecznym Pałacu Braunschweigów).

Do niezwykle ciekawych atrakcji zalicza się natomiast obrotowa kawiarnia Eleven Club. W ciągu 45 minut kawiarnia (a raczej cały obiekt, mieszczący się na 11. piętrze hotelu) zatacza pełne koło.