Europalety plastikowe stają się coraz popularniejsze w firmach transportowych oraz przemyśle spożywczym. Jednakże zyskują zainteresowanie również w innych branżach. Na pierwszy rzut oka inwestycja w palety z plastiku może wydawać się sporym wydatkiem, ale w dłuższej perspektywie jest to ja najbardziej opłacalny zakup. Palety plastikowe mają wiele zalet. 

Przede wszystkim paleta plastikowa w porównaniu z drewnianą nie wytwarza śmieci (drzazgi, gwoździe, skrawki drewna). Ten, kto używa palet drewnianych wie ile czasu zajmuje sprzątanie magazynu oraz naprawa palety, gdy ulegnie zniszczeniu. Plastikowa paleta jest znacznie łatwiejsza w czyszczeniu, można ją zdezynfekować bez obaw o odkształcenia. Drewno łatwo ulega zabrudzeniom, które czasem wykluczają dalsze jej używanie. Wykorzystane tworzywa do produkcji palety plastikowej są bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Co ważne, nie rozwija się na nich pleśń, czy inne niebezpieczne grzyby i bakterie. Odporność na zabrudzenia oraz wysoka wytrzymałość palet plastikowych na substancje chemiczne, takie jak kwasy i zasady, jest bardzo istotna w przypadku magazynowania i transportu żywności. W tym przypadku europalety plastikowe są niezastąpione. Poza substancjami chemicznymi paleta plastikowa świetnie znosi różnorodne warunki atmosferyczne. Palety z tworzyw również nie ulegają tak łatwo zniszczeniom mechanicznym. Mają wysoką wytrzymałość statyczną i dynamiczną, niektóre mogą być wykorzystywane na regałach wysokiego składowania. Wszystkie te cechy sprawiają, że palety plastikowe mogą posłużyć przez wiele lat. Kolejna ogromną zaletą palety plastikowej jest fakt, że nie absorbuje wody. W związku z tym ma stałą masę i nie wymaga specjalnych warunków przechowywania. Najpopularniejszym wyborem wśród Klientów jest paleta plastikowa 1200 x 800 mm. W naszej ofercie znajdziesz paletę plastikową 1200 x 800 mm o różnej powierzchni: gładkiej, ażurowej oraz antypoślizgowej. Poza tym dostępne są także półpalety, palety display, palety H1 i palety na wymiar

Wcześniej wspominaliśmy, że palety plastikowe nie generują odpadów, a co za tym idzie —  zwiększają bezpieczeństwo użytkowania. Brak wystających gwoździ, czy drzazg zmniejsza ryzyko skaleczenia. 

Plastikowe palety bez obaw mogą być stosowane w zautomatyzowanych magazynach, czy centrach dystrybucyjnych. Część z nich można stosować na stołach obrotowych, regałach wysokiego składowania, w przenośnikach rolkowych i łańcuchowych. W przeciwieństwie do palet drewnianych nie ma ryzyka uszkodzenia palety plastikowej czy przenośnika.