Każdy sport wymaga pewnych nakładów pracy, dyscypliny i… wydatków. Czy wiesz, ile kosztuje wyposażenie sportowca w niezbędne do treningu zestawy i akcesoria? W tym artykule zaprezentujemy bazę, w którą należy zainwestować i orientacyjne ceny.

Buty do piłki nożnej

Buty są jednymi z droższych elementów wyprawki piłkarza. Jeśli grasz na hali - powinny to być tzw. halówki z jasną podeszwą, która nie pozostawia śladów na parkiecie. Koszt halówek o gry to zwykłe 50 - 400 złotych. Korki piłkarskie to obuwie sportowe, które umożliwia wygodny trening outdoorowy na murawie. Koszt zakupu korków do gry to zwykle od 100 do nawet 1500 złotych. Na sam początek może być to jednak budżetowa wersja.

Stroje piłkarskie

Komplety meczowe to dwuczęściowe stroje składające się z koszulki i spodenek. Zestaw powinien być wysokiej jakości, z przewiewnych, lekkich i szybkoschnących dzianin. Barwy strojów meczowych muszą mieć ten sam wygląd dla każdego zawodnika. Na koszulkach musi być widoczny numer, napis w postaci nazwy drużyny, szkoły lub klubu i inne, opcjonalne elementy dodatkowe. Koszt zakupu kompletu piłkarskiego do gry wynosi zwykle od około 100 do 200 złotych. Pamiętaj o dodatkowym koszcie personalizacji. Możesz na niej zaoszczędzić wybierając ofertę polskiego producenta, który naniesie je bezpłatnie. Jeżeli interesuje Cię taka usługa - wejdź na stronę marki sportowej PEHA.

Dresy piłkarskie

 Kolejnym z elementów, jakie trzeba będzie kupić są dresy piłkarskie. Zwróć uwagę na to, by spodnie miały zwężane nogawki i najlepiej - dodatkowe suwaki, które ułatwiają zakładanie i zdejmowanie spodni. Dobrze jest też sprawdzić, czy komplet został wykonany z dzianiny poliestrowej. To gwarancja lekkości, maksymalnej cyrkulacji powietrza i wygody noszenia. Dresy piłkarskie https://pehasports.com/odziez-do-pilki-noznej/dresy-pilkarskie można kupić od 100 do nawet 500 złotych i więcej.

Torba treningowa

Finalnie - swoją piłkarską wyprawkę musisz w coś spakować. Najlepszym wyborem będzie pojemna torba treningowa. Kupisz ją za 50 - 300 złotych Pamiętaj, że na samym początku przygody ze sportem nie warto inwestować dużo w akcesoria. Wraz z praktyką nabierzesz doświadczenia i łatwiej ocenisz, co tak naprawdę Ci odpowiada i w jaki element wolisz zainwestować więcej.

Poza wymienionymi, czekają Cię również inne wydatki - wygodne skarpety sportowe, lekka kurtka, wiatrówka,  zimą - czapka i szalik, bidon na wodę, mały ręcznik itp. To jednak już tylko drobne szczegóły, które stanowią mniejsza część wydatków związanych z tym sportem.