Obecnie nie da się prowadzić działalności gospodarczej bez odpowiedniej reklamy. Można ją umieścić w Internecie, w social mediach, w radiu lub wydrukować ulotki. Wszystkie chwyty dozwolone. Form reklamy jest bardzo dużo, ale w większości sytuacji najważniejsze jest to, żeby klient trafił do Ciebie i wybrał Twoje usługi lub produkty. Jak to zrobić? Jak wyróżnić się z tłumu coraz bardziej zajadłej i zdeterminowanej konkurencji?

Odpowiednia reklama zewnętrzna
Może być Ci w tym pomocna dobra reklama zewnętrzna. To znaczy jaka? Jednym słowem można powiedzieć, że skuteczna. Co ciekawe, żeby reklama zewnętrzna spełniła swoją funkcję wcale nie musi być najbardziej widoczna i kolorowa. Wszyscy stawiają na wielkość, a nie na jakość i jak widać, to już od dawna nie działa. Ważna jest treść i forma reklamy zewnętrznej. Musisz wiedzieć, co chcesz przekazać swoim potencjalnym klientom oraz w jaki sposób. Warto przyjrzeć się najbardziej popularnym formom, metodom wykonania oraz materiałom reklam zewnętrznych, czy szyldów i tabliczek reklamowych.

Pierwsza opcja to tabliczka reklamowa PCV
Jest to jeden z najbardziej popularnych rodzajów reklamy zewnętrznej. Tabliczka reklamowa jest tworzona na płycie PCV. Na warstwie tworzywa sztucznego drukowana jest Twoja reklama. W prosty sposób możesz zaprezentować Twoją ofertę lub inną wybraną treść, którą chcesz przekazać potencjalnym klientom. Tabliczki reklamowe PCV wykonywane są na zamówienie, więc możesz je dopasować do Twoich indywidualnych potrzeb. Najczęściej reklamy są tworzone na płytach o grubości 3 mm lub 5 mm. Te grubsze, co oczywiste będą bardziej sztywne i odporne na zniszczenia. Ceny tabliczek reklamowych drukowanych na płycie PCV są zależne przede wszystkim od grubości oraz powierzchni materiału. Metr kwadratowy tabliczki reklamowej na PCV o grubości 3 mm będzie kosztował co najmniej 60 złotych. Oczywiście możesz zamówić mniejszą lub większą reklamę. Bardziej kosztowne warianty odnoszą się na przykład do produkcji z drukiem o wyższej rozdzielczości oraz do grubszych płyt. W zbliżonej cenie, czyli średnio od 80 zł do 100 zł za metr kwadratowy możesz zamówić tabliczkę reklamową na blasze ocynkowanej. Jej minusem jest to, że ten materiał jest bardzo podatny na korozję. Co prawda zadaniem ocynku jest ochrona przed rdzewieniem, ale nigdy nie działa ona w stu procentach.

Reklamy 3D z tworzyw sztucznych
To kolejna opcja. Na pewno spodoba Ci się, jeżeli lubisz reklamy trójwymiarowe. Dzięki nim możesz umieścić na tablicy w 3D swoje logo, znak rozpoznawczy oraz nazwę. Na pewno w niektórych sytuacjach takie rozwiązanie będzie o wiele bardziej interesujące niż zwykły nadruk na tabliczce metalowej. Reklama 3D jest możliwa dzięki wycinaniu kształtów na przykład ze styroduru lub z pleksi. Tabliczki reklamowe przestrzenne z pewnością przykuwają uwagę mijających je osób i są po prostu zjawiskowe. Zazwyczaj wykonuje się je z materiałów, które są odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Mogą być stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Tabliczki reklamowe można umieścić również na drzwiach
Są to tak zwane tabliczki przydrzwiowe. Zwiększają prestiż firmy i ułatwiają jej organizację. Tabliczki reklamowe na drzwiach są konieczne w większych przedsiębiorstwach i wtedy, gdy chcemy oznakować poszczególne pokoje lub pomieszczenia w danym budynku. Nawet mała tabliczka reklamowa przydrzwiowa dodaje firmie prestiży i daje możliwość szybkiego odnalezienia Cię przez Twoich potencjalnych klientów lub partnerów biznesowych. Tabliczki reklamowe przydrzwiowe mogą być wykonane z tworzywa sztucznego z nadrukiem. Wtedy można je przymocować do drzwi za pomocą dystansów. Wielkość takiej tabliczki reklamowej to standardowo 15-25 cm szerokości oraz 8-15 cm wysokości. Koszt takiej reklamy waha się od około 15 do około 70 złotych. Tabliczka reklamowa może pełnić również funkcję informacyjną. Wtedy można ją umieścić przy wejściu do firmy. Pasują one zarówno do budynków w stylu vintage, jak i bardzo nowoczesnych. To, jaką tabliczkę reklamową wybierzesz, zależy od Twoich indywidualnych potrzeb.