Bluzy siatkarskie są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, ale czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jaki krój bluzy wybrać? Obecnie można wybierać między trzema, głównymi fasonami bluz siatkarskich. Każdy z nich jest inny i każdy ma swoje zalety, charakterystyczne dla danego kroju. Bluza siatkarska sprawdzi się nie tylko jako uzupełnienie stroju do siatkówki – może być też świetnym okryciem wierzchnim podczas każdej aktywności. Pora sprawdzić, który z nich spisze się dla Was najlepiej!

Rozpinane bluzy siatkarskie

Bluzy siatkarskie powinny charakteryzować się wygodą i funkcjonalnością. Jednym z rozwiązań, które ułatwiają zakładanie i zdejmowanie bluzy jest suwak. To proste rozwiązanie pozwala na szybkie przebranie się siatkarzy bez konieczności przekładania ubrania przez głowę. Dzięki temu siatkarki i siatkarze mogą zachować fryzurę w nienagannym stanie, a pot, który pojawia się na twarzy podczas intensywnej aktywności nie będzie rozcierany po skórze przy każdym przebraniu.

Bluzy siatkarskie z krótkim suwakiem pod szyją

Taki model bluzy również ułatwia zakładanie i zdejmowanie, ale w tym wypadku nie jest możliwe zdjęcie odzieży bez przekładania bluzy nad głową. Krótki suwak pod szyją ma jednak swoje zalety. Poznać je można szczególnie podczas treningów i cieplejszych dni. Suwak pozwala na łatwa regulację dostępu większość ilości powietrza – to szczególnie ważne podczas intensywnej rozgrzewki – jeden ruch ręką i ciało zawodnika otrzymuje dodatkową porcję świeżego powietrza.

Ponadczasowa klasyka

Bluzy siatkarskie mogą mieć również klasyczny, prosty krój pozbawiony suwaków. Nieuciskające ściągacze i okrągły, starannie wykończony kołnierz to propozycja dla zawodników, którzy cenią prostotę i funkcjonalność. Bluzy siatkarskie o takim kroju są wkładane przez głowę – dobrze wyglądają zestawione z długimi spodniami dresowymi, ale również z krótkimi spodenkami – częścią oficjalnego stroju siatkarskiego.

Aby dokonać słusznego wyboru warto odwiedzić sklep siatkarski PEHA pehasports.com i zapoznać się z jego ofertą. Dzianiny również mają znaczenie – włókna poliestrowe wykorzystywane do produkcji bluz siatkarskich  mają przewagę nad bawełną i innymi włóknami naturalnymi. Są nie tylko trwalsze, ale również znacznie lepiej sprawdzają się podczas aktywności fizycznej – szybciej schną, dają uczucie przyjemnego chłodu i są miłe w dotyku. Na bluzy siatkarskie można również nadrukować dowolny projekt – najczęściej jednak jest to nazwa klubu/szkoły lub drużyny. Właściwy rozmiar bluzy jest również bardzo ważny – zawsze zapoznawaj się z tabelami rozmiarów producenta.