Założenie firmy to ciężki kawałek chleba. Trzeba wiedzieć, co się chce robić, zdobyć środki na rozpędzenie naszego marzenia oraz pomyśleć o bardzo wielu rzeczach. Ogólnie wiadomo, że szczęściu trzeba pomóc i między innymi dobrze rozreklamować naszą działalność tak, by jak najszybciej zdobyć wierną rzeszę klientów, chociażby taką, która nie pozwoli nam dokładać do interesu. Wcześniej jednak musimy znaleźć odpowiedniego producenta pieczątek. Większość pism jest nie tylko podpisywana przez zarządy, ale również zostaje opatrzona czasem nawet kilkoma pieczątkami. Wiele osób uważa, że ten atramentowy znak jest bardzo ważny. Świadczy o renomie firmy, ale także uwiarygodnia prowadzone przez nią interesy.

            Nim jednak zwrócimy się do któregoś z producentów pieczątek, powinniśmy zastanowić się, co musi się na niej znaleźć. Są elementy, które wręcz muszą pojawić się na tuszowym odbiciu, inne powinny, a niektóre są pomijane. Przede wszystkim elementami obowiązkowymi są:

- pełna nazwa firmy

- adres firmy,

- dane telefoniczne i kontaktowe,

- NIP oraz REGON.


            Te wszystkie informacje służą między innymi do kontroli przedsiębiorstwa, uzyskiwaniu danych o podmiocie (rejestry internetowe), czy też do załatwianiu przeróżnych spraw urzędowych.    

            Kiedy już mamy opracowany wstępny projekt pieczątki i wiemy z jakim rodzajem chcemy pracować, powinniśmy zacząć poszukiwania odpowiedniego kontrahenta, który zrobi dla nas kilka takich elementów. W Internecie jak i poza nim roi się od producentów sygnatur. Aby wybrać najlepszą i tanią, musimy porównać oferty.

            Pierwszy kontrahent, którego warto wziąć pod uwagę to właściciel strony Tanie Pieczątki. Na witrynie oferowanych jest bardzo wiele rodzajów stempla, w tym okrągłe, kwadratowe, imiennie, duże firmowe czy owalne. Każda ma również szereg wzorów i kolorów, możemy więc także wybrać między różnymi wyglądami tych przedmiotów.

            Drugą ze stron, którą należałoby odwiedzić, jest Stampler.com. Tutaj mamy możliwość samodzielnego zaprojektowania pieczątki, krok po kroku i wybrania finalnie sposobu odbioru tudzież dostawy. Strona różni się od poprzedniej ładniejszym interfejsem i szerszym asortymentem.

            Mamy jeszcze do wyboru takie strony jak Pieczątki Online, Pieczątki Outlet czy też SuperCena.pl . Każda z nich jest znana i często wykorzystywana przez poszukiwaczy pieczątek.

            Nie należy zapominać o tym, że sprzedaż stempli prowadzona jest także za pomocą porównywarek, takich jak CoZaCena.pl oraz serwisów aukcyjnych, na przykład Allegro. Producenci wykorzystują wszelkie znane sobie sposoby, by dotrzeć do klienta. Na ostatniej z wymienionych przeze mnie stron znajdziemy bardzo szeroką gamę ofert z pieczątkami od przeróżnych firm z całego świata. Jedynym minusem może być brak możliwości podglądu projektu pieczątki na niektórych aukcjach, lecz w zamian często dostajemy dodatkowe bonusy od kontrahentów z Allegro.

            No tak, lecz nie każdy ma dostęp do Internetu, czy też nie chce korzystać z jego usług. Wtedy warto odwiedzić pobliskie sklepy oferujące produkcję pieczątek czy też innych artykułów reklamowych, od ulotek po wielkie banery reklamowe. Zamawiając w takim miejscu, nie tylko nie zapłacimy za przesyłkę, być może otrzymamy rabat, ale także mamy rękę na pulsie. W każdym momencie możemy osobiście podejść do sklepu i zapytywać o nasze zamówienie.

            Posiadanie pieczątek jest niezbędne do rozrostu i pozytywnego przyjęcia naszej firmy. Ułatwia także wiele w zakresie archiwizacji i administracji. Polecam przyjrzeć się powyżej wymienionym producentom i skorzystać z ich usług.