Na infrastrukturę portów lotniczych składa się wiele elementów. Wśród tych najważniejszych znajdują się płatne parkingi, bez których trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie nowoczesnych lotnisk.

Płatne parkingi przy lotniskach – dlaczego są potrzebne?

 

Potrzeba wznoszenia obiektów, jakimi są płatne parkingi przy portach lotniczych, wynika ze stale rosnącej popularności podróży samolotami. Prywatny samochód to najwygodniejszy środek transportu na lotnisko i większość osób chce się przemieszczać w ten właśnie sposób. Płatne parkingi to zatem nic innego jak wyjście naprzeciw konkretnym potrzebom – konkurencja w tej branży jest obecnie spora, niemniej dzięki temu podróżni mają szansę wybrać ofertę, która odpowiada im pod względem zawartości oraz ceny.

 

Płatne parkingi przy lotniskach – czyli sposób na sprytne parkowanie

 

Jest kilka ważnych powodów, dla których warto zdecydować się na płatny parking. Kraków-Balice to przykład lokalizacji obsługiwanej przez Grupę Interparking, która na parkingu długoterminowym przy lotnisku w Balicach udostępnia ok. 450 miejsc postojowych, włącznie z miejscami dla osób niepełnosprawnych. Sporym udogodnieniem dla klientów jest możliwość zarezerwowania miejsca postojowego online, dzięki czemu kierowca ma pewność, że w wybranym terminie o określonej godzinie miejsce na parkingu będzie wolne. Oczywiście w razie nieprzewidzianych trudności należy możliwie jak najprędzej skontaktować się z obsługą parkingu – nie powinno być wówczas problemów z przesunięciem albo odwołaniem rezerwacji.

 

Płatny parking przy lotnisku – jak wybrać najlepszy?

 

Wybór odpowiedniego parkingu powinien być podyktowany indywidualnymi przesłankami. Kluczowymi czynnikami są: opłaty za parkowanie, odległość obiektu od terminala, formy płatności oraz możliwość rezerwacji miejsca postojowego online. Warto także sprawdzić, czy usługodawca oferuje bezpłatny transport pod terminal oraz z powrotem – nie zawsze bowiem opcja ta jest wliczona w cenę za skorzystanie z miejsca postojowego.