Pióra wieczne swojego czasu zrewolucjonizowały rynek akcesoriów piśmienniczych. Dzisiaj są zaliczane do grona produktów stylowych i eleganckich, a pisanie nimi jest czymś więcej niż zwykłym pozostawianiem atramentu na papierze. Jest to po prostu prawdziwa przyjemność, a czasami nawet sztuka. Zwłaszcza wtedy, gdy mamy do dyspozycji wysokiej jakości pióra wieczne Waterman. Jakby nie było, to właśnie ta marka stoi za największymi innowacjami dotyczącymi piór wiecznych, dzięki którym są one dzisiaj nie tylko piękne, ale i praktyczne!

Pióro Waterman – jak to się zaczęło?

Firmę, która jest zaliczana dzisiaj do grona najbardziej ekskluzywnych producentów akcesoriów piśmienniczych, założył w 1883 roku Lewis Waterman, który już rok później opatentował swoje pierwsze pióro wieczne. Marka od samego początku słynęła z innowacji, wprowadzając takie rozwiązania jak klips zabezpieczający, automatyczne napełnianie pióra czy plastikowy nabój atramentowy.

Dzięki tym wynalazkom użytkowanie pióra stało się prostsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Można zatem powiedzieć, że to właśnie pióro wieczne Waterman było prekursorem najbardziej funkcjonalnych rozwiązań konstrukcyjnych. A to nie wszystko! Pióro wieczneWaterman to także stylowy design, który od samego początku odznaczał się gustownością i elegancją.

Najlepsze pióra wieczne dla początkujących

Era długopisów sprawiła, że pióra wieczne stały się mniej powszechne w codziennym użytku i dzisiaj są one zaliczane do grona produktów dedykowanych raczej dla specjalnej grupy użytkowników. Najczęściej są to osoby, które po prostu cenią sobie jakość artykułów piśmienniczych i lubią wykorzystywać do tego narzędzia, które mają duszę, a przy okazji nadają charakterowi pisma piękniejszego stylu.

Pisanie wiecznym piórem jest bowiem czynnością przyjemną samą w sobie. I naprawdę warto tego spróbować. Świetnym piórem na początek będzie pióro wieczne Waterman Graduate, które zachwyca swoim nowoczesnym designem i jest dostępne w atrakcyjnej cenie.

Ekskluzywne pióra wieczne Waterman

W ofercie marki znajdziemy także pióra o bardziej ekskluzywnym charakterze. Na uwagę zasługuje tutaj pióro wieczne Waterman Hemisphere, które odznacza się przepięknym i klasycznym wzornictwem. Natomiast kwintesencją nowoczesności połączonej z tradycją jest pióro wieczne Waterman Expert ze złotą stalówką.

Przy wyborze pióra wiecznego Waterman warto zwrócić uwagę na rodzaj stalówki. Na początek lepiej wybrać cieńsze stalówki i dopiero z czasem, kiedy już przyzwyczaimy się do pisania piórem wiecznym, można przechodzić do stalówek coraz grubszych.