Decydując się na rozpoczęcie kampanii marketingowej opartej na upominkach reklamowych z logo, warto bliżej przyjrzeć się swojej grupie docelowej. Gadżety reklamowe dla mężczyzn wyglądać będą zupełnie inaczej niż te dla kobiet lub dzieci. Jakie prezenty wybrać, aby kreować pozytywny wizerunek firmy i uszczęśliwić odbiorców? I które branże powinny skupić się na takiej formie promocji?

Przedsiębiorstwa budowlane i firmy IT

To branże, które w głównej mierze trafiają z produktami i usługami właśnie do panów. Dobór gadżetów będzie miał w tym przypadku istotne znaczenie, zwłaszcza, że może pomóc nam nie tylko zyskać przychylność obecnych klientów, ale i zyskać nowych. Jakie gadżety reklamowe dla mężczyzn wybrać?

Świetnie sprawdzą się proste latarki, kompaktowe i poręczne, które można będzie ze sobą zabrać wszędzie. Postaw także na uniwersalny multitool, wysokiej jakości i z jak największą liczbą funkcji, który dodatkowo zaskakiwać będzie nietypowym designem. Nawet subtelny nadruk wygrawerowany na takim małym przedmiocie sprawi, że osoba obdarowana przypomni sobie o Twojej firmie przy każdym kontakcie z narzędziem. Firmy budowlane mogą zainwestować w miarki oraz drewniane linijki, które z pewnością z radością zostaną wrzucone do domowej skrzynki narzędziowej.

Przedsiębiorstwa świadczące usługi IT oraz sprzedające produkty elektroniczne powinny skupić swoją uwagę na gadżetach reklamowych dla mężczyzn takich jak pendrive’y, power banki czy ładowarki solarne. Panowie uwielbiają nowoczesne upominki, chcą iść z duchem czasu i rozumieć współczesne trendy. Jeśli dysponujesz większym budżetem zainwestuj w słuchawki reklamowe lub bezprzewodowe głośniki. Zyskasz lojalnych klientów, którzy opowiedzą o Twojej marce swoim przyjaciołom i rodzinie.

Klasyczne gadżety reklamowe dla mężczyzn

Kubki reklamowe, długopisy oraz inne akcesoria papiernicze również powinny przypaść do gustu panom. Jednak decydując się na klasyczne upominki reklamowe dla mężczyzn zwróć uwagę na dodanie do nich charakterystycznego detalu, który wiązał się będzie z Twoją marką i wyróżni Cię w morzu pozostałych gadżetów. Może to być fikuśna rączka do kubka bądź ciekawe wzornictwo długopisu, a nawet chwytliwy slogan czy cytat motywacyjny. Ważne, aby upominek przykuwał uwagę, bo tylko wtedy przyniesie Ci on satysfakcjonujące rezultaty.

Sporo zyskasz wybierając gadżety reklamowe dla mężczyzn w formie produktów do samochodu, np. akcesoriów do pielęgnacji czy ładowarek samochodowych, a także tych eleganckich i z wyższej półki, takich jak zestawy do wina czy pióra wieczne.

Odpowiednio przemyślana kampania reklamowa oparta na upominkach reklamowych z nadrukiem dla panów przyniesie Ci spore korzyści. Poszerzysz swoje zasięgi i więcej osób usłyszy o Twojej marce. Istotnym czynnikiem, który wpłynie na pozytywny efekt przeprowadzonych przez Ciebie działań, jest wysoka jakość oferowanych gadżetów. Niskiej jakości prezenty szybko wylądują w koszu i nie spełnią swojej marketingowej roli.