Piłka nożna to sport, w którym niezwykle ważne są swobodne ruchy całego ciała, przyjmującego podczas gry najróżniejsze pozycje. Odpowiednio dobrany strój zapewnia też zawodnikowi pełen komfort termiczny podczas wielu godzin wysiłku fizycznego. Dowiedz się, jak powinien wyglądać idealny komplet ubrań do gry w piłkę nożną!

Odpowiedni krój i rozmiar to podstawa

Kluczową kwestią przy wyborze stroju piłkarskiego jest dobór odpowiedniego rozmiaru oraz kroju. Oczywiście koszulka i spodenki nie mogą być zbyt obcisłe i mocno przylegające do ciała. Często popełnianym błędem jest jednak również kupowanie za luźnych ubrań, które mogą stanowić równie duże utrudnienie w czasie gry i treningów. Zbyt długie i za szerokie w pasie spodenki będą osuwać się z bioder, co znacznie ograniczy uwagę i komfort zawodnika. W celu dobrania odpowiedniego rozmiaru ubrań warto poświęcić czas na dokonanie pomiarów ciała, a następnie porównanie ich z ofertą i wymiarami ubrań w sklepie.

Wybierz profesjonalny strój z dobrego materiału

Już od pierwszych treningów warto zainwestować w stroje piłkarskie wykonane z dobrych materiałów. Powinny być one przewiewne i delikatne dla skóry, a także odporne na zmieniające się warunki pogodowe. Dobra odzież sportowa świetnie radzi też sobie z odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz, dzięki czemu zapewnia piłkarzowi komfort fizyczny i pozwala w pełni skupić się na grze. W ofercie https://zina.pl/odziez/stroje-pilkarskie znajdziesz koszulki sportowe z funkcją Active Dry, odpowiadającą za łatwe transportowanie potu na zewnątrz. Zapewnia to nie tylko ograniczone tarcie, lecz także szybkie schnięcie materiału.

Akcesoria, których nie może zabraknąć piłkarzowi

Komplety piłkarskie składają się przede wszystkim z koszulek, spodni oraz butów sportowych dla piłkarzy (korków lub turfów). Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to całkowite wyposażenie zawodnika. W co jeszcze powinien zaopatrzyć się gracz piłki nożnej? Przede wszystkim nie może mu zabraknąć profesjonalnych getrów i ochraniaczy, które podczas treningów pozwolą uniknąć zbędnych siniaków i ewentualnych kontuzji. Oprócz tego wskazany jest też zakup tak zwanych podspodenek, czyli elementu stroju odpowiedzialnego za ochronę piłkarza w kontakcie z trawą. Równie obowiązkowy jest także duży bidon, w którym zawsze powinna znajdować się woda!

Przygotuj strój na każdą pogodę!

Mecze mogą rozgrywać się niezależnie od pogody, dlatego każdy piłkarz powinien zaopatrzyć się w odpowiednio dopasowaną bieliznę termoaktywną. Jak wygląda zestaw na każdą pogodę? Składa się on przede wszystkim z legginsów i bluzki z długim rękawem. Warto jednak zaopatrzyć się także w termiczne podspodenki oraz T-shirt, które sprawdzą się w przejściowych porach roku, takich jak wiosna i jesień. Oprócz tego można rozejrzeć się za czapką sportową i rękawiczkami, a także kurtką piłkarską przeciwdeszczową, która bez wątpienia sprawdzi się podczas treningów w chłodniejsze dni w roku.