Jeśli zastanawiasz się nad sklepem internetowym, zapewne masz w głowie mnóstwo wątpliwości. Jak stworzyć atrakcyjny dla klienta sklep, jak przyciągnąć potencjalnych klientów i jak przyczynić się do efektywnej sprzedaży produktów? Jeżeli chcesz założyć sklep internetowy, ten tekst jest dla Ciebie. Dowiesz się, czym jest e-commerce, jak działa handel elektroniczny, a także czym są platformy do stworzenia sklepu internetowego.

 

E-commerce - czym jest i dlaczego jest tak ważny?

E-commerce to stosowane powszechnie określenie handlu elektronicznego, który obecnie święci prawdziwe triumfy. Sklepy internetowe wciąż ewoluują, o czym świadczy ogromny wzrost liczby użytkowników każdego roku. Obecnie do stworzenia sklepu internetowego nie potrzeba żadnych specjalnych umiejętności ani zdolności. Dostępne są specjalne platformy, które umożliwiają utworzenie sklepu internetowego w zaledwie kilka chwil. Handel internetowy jeszcze nigdy nigdy nie był tak prosty! W sklepie internetowym można dziś kupić niemal wszystko, a dokonywanie zakupów jest szybkie i przyjemne. Electronic commerce to zdecydowanie przyszłościowa gałąź handlu.

 

Sklepy internetowe, czyli jak działa dzisiejszy handel elektroniczny?

Sklepy internetowe są najczęstszą formą e-commerce, czyli handlu elektronicznego. Biorąc pod uwagę aspekt czysto techniczny, sklep internetowy jest po prostu serwisem internetowym działającym na podstawie oprogramowania, które analizuje dokonywane przez klienta wybory. Dzięki temu możliwe jest poznanie preferencji potencjalnego klienta i szybka reakcja na zmieniające się potrzeby rynku. Każdy właściciel sklepu internetowego potrafi wykorzystać takie informacje na swoją korzyść.

 

Sklep internetowy- shopify czy shopify plus?

Shopify to najpopularniejsza platforma do prowadzenia sklepu internetowego. Najważniejszą zaletą platformy jest przede wszystkim prostota użytkowania, z którym poradzi sobie nawet początkujący użytkownik. Platforma występuje w kilku wersjach, z których najpopularniejsza jest podstawowa wersja Shopify Plus vs. Shopify. Czym różnią się od siebie?

Shopify oferuje swoim użytkownikom prowadzenie własnego sklepu internetowego i możliwość wystawiania nielimitowanej liczby produktów. Możliwe jest założenie 5 kont dla personelu sklepu, a do tego dostępne jest wsparcie techniczne 24h/dobę, 7dni w tygodniu. Dostępne są różne kanały sprzedaży, do 5 lokacji, a także możliwość manualnego tworzenia zamówienia, wprowadzanie kodów zniżkowych i korzystanie z darmowego certyfikatu SSL. Shopify umożliwia generowanie zaawansowanych raportów i analiz oszustw.

Pakiet Shopify Plus jest bardziej zaawansowaną formą Shopify. Zawiera w sobie wszystkie funkcjonalności podstawowej wersji i dodatkowe udogodnienia, które znacząco wznoszą sklep na wyższy poziom funkcjonowania. Przede wszystkim, możliwa jest edycja i dostosowanie sklepu zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i fantazja. Ponadto, z pakietem Shopify możliwe jest skalowanie, dające możliwość przetworzenia nawet ponad 10 000 zamówień w ciągu minuty. Cały proces zakupowy jest maksymalnie uproszczony, co przyciąga większą ilość klientów. W ramach pakietu Shopify Plus możliwe jest stworzenie nawet 10 sklepów, co przyda się, gdy firma zacznie się rozrastać.