Co oprócz kawy aby dodać sobie energii?

Każdemu z nas zdarzają się chwile nagłej utraty energii. Czy to w pracy, szkole lub podróży. Jak sobie wtedy radzić? Gdzie szukać szybkiej i skutecznej dawki energii, nawet jeśli ma to być efekt krótkotrwały? Pierwszym i oczywistym wyborem jest kawa. Czarna, mocna – to niezawodne źródło energii. Pobudza, motywuje i oczywiście poprawia humor. Jednak nie każdy może pić kawę, nie każdemu również ona smakuje. Co wtedy? Gdzie szukać pomocy? Po jakie produkty sięgnąć? Poniżej przedstawiamy listę zamienników kawy, które również dodają energię.

Coca-Cola

Co takiego jest w kawie że działa ona pobudzająco? Oczywiście to zasługa kofeiny. Ale nie tylko kawa ją zawiera. Kofeinę można również znaleźć w wielu innych produktach. Jednym z nich jest popularna na całym świecie coca-cola. Ten napój posiada w swoim składzie kofeinę, która działa pobudzająco. Ale mając do wyboru różne rodzaje tego napoju, starajmy się wybierać te bez dodatku cukru. Dlaczego? Po pierwsze są bardzo tuczące. Po drugie, kofeina zadziała na nas pobudzająco, ale nagła dawka dużej ilości cukru może zadziałać na nasz organizm usypiająco. Lepiej tego unikać, podobnie jak unikać należy regularnego picia tego napoju. Lepiej potraktować go w kategoriach awaryjnego źródła energii lub w zastępstwie czegoś słodkiego.

Cukierki kawowe

W sprzedaży znajdujemy również różnego rodzaju twarde cukierki z dodatkiem kofeiny. Mają one bardzo intensywny smak kawowy, a obecna w składzie kofeina może działać pobudzająco. Jednak i w tym przypadku sytuacja jest podobna do wyżej wymienionego napoju. Niemała zawartość cukru nie działa korzystnie na nasz organizm. Dlatego niech takie cukierki pozostaną naprawdę awaryjnym źródłem energii, po które sięgamy w ostateczności.

Czekolada gorzka, deserowa

Czy wiesz że kilka kostek czekolady z dużą zawartością kakao również może nam dostarczyć sporą dawkę energii? Oczywiście i w tym przypadku zachować należy umiar i rozsądek, tak aby nie uczynić z czekolady swojego głównego źródła pożywienia. Odbije się to wówczas na naszym zdrowiu i oczywiście wadze. Jednak 2 do 4 kostek czekolady każdego dnia nie powinno nam zaszkodzić. Pod warunkiem że jest to czekolada deserowa, a my mamy zapewnioną codzienną dawkę ruchu.

Napoje energetyczne

Kolejnym substytutem kawy, dodającym nam chwilowej energii są popularne napoje energetyczne sprzedawane w puszkach. Są one popularne praktycznie w każdej grupie wiekowej. To co odpowiada za ich energetyczne efekt to oczywiście kofeina, ale i tauryna w składzie. Niestety nie brakuje w nich również cukru oraz innych dodatków odpowiedzialnych za charakterystyczny, landrynkowy smak i kolor. Mając na uwadze swoje zdrowie i dobre samopoczucie, także należy ograniczać ich spożycie do niezbędnego minimum. Czy zatem jesteśmy skazani na niezdrowe produkty, kiedy potrzebujemy szybkiego zastrzyku energii? Na szczęście nie! W sprzedaży znajdują się również zdrowe i bezpieczne dla naszego organizmu produkty, takie jak suplementy z zawartością tauryny oraz kofeiny, którymi z powodzeniem można zastąpić wyżej wymienione produkty. Skąd wziąć pieniądze na ich zakup? Szybki kredyt to tylko jedna z wielu możliwości, po którą w każdej chwili możesz sięgać.