Bez kategorii

Co kupić na nowy rok szkolny

Nowy rok szkolny 2020 - wyprawka dla dziecka

Nowy rok szkolny 2020 - wyprawka dla dziecka

Choć nie ma jeszcze pewności co do tego, jak będzie wyglądał nowy rok szkolny 2020, na pewno każdemu dziecku przyda się nowa wyprawka szkolna. Nawet jeśli lekcje nadal będą odbywały się przez internet, jest kilka rzeczy, w które warto zaopatrzyć swoją pociechę, aby ułatwić jej naukę i organizację. Co warto zakupić dla dziecka w nowym roku szkolnym?

Plecaki

Zakładając, że wraz z początkiem nowego roku szkolnego dzieci wrócą do szkoły na normalne zajęcia, z pewnością przydadzą im się nowe plecaki. Warto namówić dziecko na taki plecak, ponieważ jest to zdecydowanie zdrowsze dla prawidłowego rozwoju i zdrowia jego kręgosłupa, niż popularne od pewnego czasu torby. Plecaki mogą być wykonane z różnych materiałów i posiadać różne wzory, w związku z czym z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Decydując się na kupno plecaka na nowy rok szkolny, warto zainwestować w taki, który ma nieco lepszą jakość – na przykład skórzany – aby nie był to zakup na jeden sezon. Oczywiście, podstawowym kryterium jest pojemność plecaka oraz jego funkcjonalność – można dostać na przykład tak wyprofilowane modele, aby możliwie jak najmniej obciążały one plecy dziecka. Z pewnością znajdą się takie rozwiązania, które zadowolą zarówno dzieci, jak i rodziców.

Artykuły piśmiennicze

Podstawowe akcesoria szkolne, bez których nie obejdzie się żaden uczeń. Zeszyty w kratkę lub w linię z fantastycznymi wzorami, notatniki o różnych formatach, umożliwiające planowanie i notowanie najważniejszych rzeczy. Kolorowe teczki, długopisy, ołówki, gumki myszki, temperówki, dyspensery z taśmą klejącą, karteczki samoprzylepne, kolorowe pisaki, kredki i wiele, wiele innych artykułów, które sprawią, że nauka stanie się ciekawsza i łatwiejsza. Dostępne wzory artykułów piśmienniczych przypadną do gustu nie tylko najmłodszym, ale również starszym dzieciom i nastolatkom. Bywają one bardzo ładnie zaprojektowane, w stylu retro, tematyczne oraz elegancko zdobione. Umożliwiają zarówno prowadzenie notatek w ciekawy i przejrzysty sposób, ale także wyrażanie siebie poprzez wygląd posiadanych rzeczy.

Zajęcia WF oraz przerwy

Nie można zapominać także o zajęciach wychowania fizycznego. Konieczne jest zaopatrzenie dziecka w odpowiedni strój na zajęcia, który będzie zgodny z wytycznymi szkoły oraz będzie wygodny i nie będzie ograniczał ruchów. Tak samo w przypadku butów – oczywiście, dzieciom bardzo szybko rosną nogi, dlatego wielu rodziców nie decyduje się na kupno butów z najwyższych półek cenowych. Warto jednak zainwestować trochę więcej, aby nasza pociecha mogła cieszyć się wygodą i komfortem uprawiania sportu. Przy okazji stroju oraz butów, dobrze też pamiętać o osobnym worku na te rzeczy. Te również można znaleźć w wielu atrakcyjnych wzorach.

Jeśli dzieci dźwigają wiele ciężkich książek, warto zadbać, aby posiłki, które dostają do szkoły, przetrwały w tych trudnych warunkach w plecaku. W tym celu można zaopatrzyć dziecko w dobry pojemnik na jedzenie. Powinien być on przede wszystkim wytrzymały, może być podzielony na komory oraz koniecznie – wykonany z bezpiecznych materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także bidony, termosy oraz butelki z filtrami. Używanie tego typu rzeczy uczy dzieci ekologii od najmłodszych lat.

Rodzice, czy dziecko – kto powinien wybierać wyprawkę?

Jest to prawdopodobnie odwieczny problem, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze starszymi dziećmi, które zaczynają się stawiać i chcą same decydować o wielu rzeczach. Jakie jest zatem najlepsze rozwiązanie? Pójście na kompromis oraz rozmowa. Najlepiej jest wyjaśnić dziecku, dlaczego chcemy na przykład kupić mu plecak, a nie torbę i pozwolić mu wybrać wzór. W przypadku takich rzeczy, jak artykuły piśmiennicze i inne akcesoria, warto aby rodzic czuwał nad tym, jakie zeszyty i w jakiej ilości są potrzebne, zaś wybór wzorów ponownie pozostawił swojemu potomkowi. Mimo, że powrót do szkoły po wakacjach wielu dzieciom nie kojarzy się dobrze, kompletowanie wyprawki szkolnej razem z rodzicami może być świetną zabawą. Wystarczy się jedynie postarać i znaleźć złoty środek pomiędzy pragnieniami obu pokoleń.